Тема уроку: Створення простих мультимедійних презентацій

КЗ «Навчально - виховний заклад ім. Т. Г. Шевченка Херсонської
обласної ради»
Конспект уроку на тему:
«Анімація в PowerPoint»
Виконала
учитель інформатики
Горлова О.А
ПРИВІТАННЯ
1. Діти. Сьогодні в нас велике свято,
Комп'ютер радий всіх вітати,
Ласкаво просить він у гості клас увесь
В чарівний світ комп'ютерних чудес!
Навчаєш нас, тестуєш, розважаєш,
Даруєш нам ти радість і тепло,
Хоч не живий і серце електронне маєш
Життя сучасне в купу нас звело!
Ми нероздільні, справи наші спільні,
Ти вірний, добрий і найкращий друг.
Весь час з тобою — всі хвилини вільні,
І світ не бачив ще таких надійних слуг!
2. Діти. Ось на телевізор схожий
На столі стоїть дисплей.
Він в усьому допоможе,
Друг дорослих і дітей.
Покаже кольорові візерунки,
Фільми, схеми і малюнки.
Дивись уважно ти на нього,
На цифри, підписи до цього.
3. Діти.
Цей блок називають системним.
Важливі в ньому мікросхеми.
Мозок процесором називається,
Він всередині блоку ховається.
Він рахує, він читає,
Скільки ж слів він пам'ятає!
Та біда: хоч все він знає,
Вимкнеш — все він забуває. .
4. Діти. Швидко росте інформації тиск,
Тому у комп'ютері є жорсткий диск,
Щоби комп'ютеру допомогти —
В пам'яті його усе зберегти.
2
5. Діти.
Пристрій для дисків ще є CD-ROM.
Містять ці диски книжок цілий том.
Ігри і кліпи, пісні та кіно...
Як там усе помістилось воно?
6. Діти. На столі клавіатура,
Ось де пальцям фізкультура.
Вправи треба їм робити,
Щоби пальці укріпити.
Раз, два, три — і все готово.
На екрані видно слово.
В силі тут нема потреби,
Сильно тиснути не треба.
7. Діти. Скромний, сірий коробок,
Довгий, тонкий проводок,
Кілька кнопок на коробці —
Миша це, дівчатка й хлопці!
Мишу на килимок ти поклади,
В сторону мишею ти поведи,
І на екрані у ту ж саму мить
Стрілочка чорна сама побіжить.
Миша може показати,
Миша може наказати,
І тоді комп'ютер вміло
Зразу ж візьметься за діло.
8. Діти. Як працює, друзі, принтер?
Може, «квінтер – мінтер - вінтер».
Магічними словами нам скористатися,
Щоб з пристроєм цим скоріш розібратися?
Всередину втягує він папірець,
Не встигнеш присісти і на стілець —
Вірш за хвилину нам надрукує,
А поруч картинки він розташує.
3
1. Діти. Комп'ютер наш багато чого вміє,
Тільки от вчитись за нас не зуміє,
2. Діти. Але може, як учитель підказати,
Трішечки з нами в ігри пограти.
3. Діти. Може мультфільм залюбки показати,
Пісню улюблену може програти.
4. Міша. До зірок долетіти,
Принцесу звільнити,
5. Міша 2. Цілу країну побудувати,
Або з драконами воювати,
6. Валя. Задачі з математики розв'язати,
Листа приятелю надіслати.
7. Олег. І навіть зі святом нас привітати.
8. Катя. Наука цікава інформатикою зветься,
Працювати з інформацією вам доведеться.
Помічник для цього є надійний,
Всі разом: Він комп'ютером зоветься!
4
Мета уроку:
навчальна: введення поняття «анімація». Формування уявлення учнів про
анімацію у програмі PowerPoint. Формування навичок додавання до слайдів ефектів
анімації.
розвивальна: розвиток у школярів теоретичного та творчого мислення;
формування оперативного мислення, напрямленого на вибір оптимальних рішень;
розвиток мовлення, пам’яті, вміння аналізувати, виділяти головне; розвиток
пізнавального інтересу в учнів; підвищення творчої активності та інтересу учнів до
предмету інформатики.
виховна: виховання інформаційної культури; акуратності та чіткості в
роботі; волі до перемоги; винахідливості; вміння працювати у команді.
Тип уроку: урок формування нових знань, умінь, навичок.
Обладнання: ПК, прикладне програмне забезпечення Microsoft Power Point,
картки із завданнями, опорний конспект, папка з малюнками або мережа Інтернет,
робочі зошити.
Основні поняття: анімація, ефекти зміни слайдів, ефект анімації об’єкта.
Основні знання: реалізація ефектів анімації у програмі PowerPoint.
Доречність додавання анімації при створенні електронних презентацій.
Основні вміння: додавання ефектів анімації слайдам і об’єктам,
розташованим на слайдах. Настройка ефектів анімації та вилучення ефектів.
ПЛАН УРОКУ
I.
Організаційний момент, психологічна підготовка учнів до уроку. ( хв.)
II.
Правила поведінки у кабінеті інформатики ( хв.)
III.
Перевірка домашнього завдання. ( хв.)
IV.
Мотивація навчальної діяльності. ( хв.)
V.
Повідомлення теми та мети уроку. ( хв.)
VI.
Актуалізація опорних знань. ( хв.)
VII. Ознайомлення з новим матеріалом. ( хв.)
VIII. Первинна перевірка розуміння навчального матеріалу. ( хв.)
5
IX.
Виконання вправ у зошиті (Завдання 1, завдання 2, гімнастика для розуму).
( хв.)
X.
Фізкультхвилинка. ( хв.)
XI.
Практична частина (застосувати анімацію до готових слайдів (Мої
улюблені предмети), застосувати анімацію до об’єкта сніжинка). ( хв.)
XII. Комплекс вправ для очей ( хв.)
XIII. Підсумки уроку. ( хв.)
XIV. Домашнє завдання. ( хв.)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Підготовка учнів до уроку, привітання, налаштування на роботу на уроці.
Вчитель. Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
А урок наш незвичайний,
«Анімашка» - його зовуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.
У комп’ютерному класі
Правила слід пам’ятати
І старанно працювати,
Щоб знання хороші мати.
ІІ. Правила поведінки у кабінеті інформатики
Гра «Закінчи речення»:
 Заходити у кабінет інформатики потрібно… (спокійно, не поспішаючи)
 Їсти, пити… (не можна)
 При роботі з комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими)
 Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими
незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера)
 Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)
Учні прикріплюють правила поведінки на сьогоднішній урок магнітами на
дошці.
Хочеш щось спитати, підніми руку
Без дозволу - нічого не вмикай
Знаєш сам – навчи того, хто не знає
Будь уважним і старанним
6
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Кілька учнів представляють свої презентації «Мої улюблені свята».
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Вчитель (вступне слово):
Шановні учні!
Хочу запросити вас до казки. (перегляд презентації Новорічна ялинка)
Ми тільки що переглянули презентацію ”Новорічна ялинка”.
Хоч ви вже дорослі діти, але думаю, що інколи не відмовляєте собі подивитись
хороший мультик. А як же ж вони створюються? Є різні методи і ми скористаємось
одним із них.
V. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці у вас буде можливість побути у ролі мультиплікаторів. Ми
будемо створювати анімашки, навчимося створювати анімовані презентації з
використанням текстів, малюнків, анімації;
Отже, тема нашого уроку „ Анімація в презентаціях”.
Для того, щоб створити цікаву та естетичну анімацію, ми скористаємось одною
з найпростіших та популярніших програм PowerPoint, яку ми зараз вивчаємо,
будемо використовувати мережу Інтернет для знаходження відповідних матеріалів.
Але перед тим, перевіримо, як ви засвоїли матеріал з попередніх уроків.
VI. Актуалізація опорних знань
Для того, щоб розпочати працювати, давайте спочатку пригадаємо…
Вправа "Закінчи речення"
1. Слайд-фільм, що демонструється за допомогою комп’ютера ... (комп'ютерна
презентація).
2. Одна
з
програм
для
створення
комп'ютерних
презентацій
-
...
(Power Point);
3. Щоб запустити програму Power Point, необхідно виконати наступні дії …
(Пуск, усі програми, Microsoft Office, Microsoft Office PowerPoint 2010)
7
4. За своєю структурою презентація - це набір ...(слайдів)
5. Щоб
привернути
увагу
слухачів,
у
слайдах
використовують...
(анімаційні ефекти).
6. Як запустити режим «Показ слайдів» з допомогою гарячих клавіш?... (F5)
VII. Ознайомлення з новим матеріалом
Отже, що ж таке анімація? Прошу поглянути на екран
Пояснення нового матеріалу з допомогою презентації Анімація в презентації
VIII. Первинна перевірка розуміння навчального матеріалу
Запитання до класу.
Як бачите все досить просто, головне чітко вказати послідовність дій. Ще раз
нагадаємо алгоритм додавання ефекту анімації до об’єктів, розташованих на
слайдах.
Учні на екрані у правильній відповідності вказують порядок дій застосування
анімації до об’єкту.
IX. Виконання вправ у зошиті
Завдання 1, Завдання 2. Гімнастика для розуму (практичне моделювання задачі)
Повідомлення і пояснення практичної роботи за комп’ютерами –
• застосування анімації до слайдів з презентації, яку ви створили минулого
уроку «Мої улюблені предмети»;
• застосування анімації до об’єкту з презентації, яку ви створили минулого
уроку. (Сніжинка).
X. Фізкультхвилинка
Руки – вгору, руки – вниз,
На сусіда подивись.
Руки – вгору, руки – в боки,
І зроби чотири кроки.
Раз – присіли, два – устали,
Пострибали, пострибали.
До комп’ютерів сідаймо,
У дорогу вирушаймо.
Вчитель
У дорозі всі втомились,
Адже добре потрудились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
8
XI. Практична частина
Учні сідають на свої робочі місця і виконують завдання.
XII. Гімнастика для очей
Очі щільно ми закрили –
Це один, два, три, чотири.
Раз, два, три!
Потім ширше розкриваєм,
Очі догори!
Вдалині щось роглядаєм.
На чотири та й на п’ять
Очі швидко обертаєм,
Будем міцно їх стулять.
Головою не хитаєм.
Знову очі догори
Вліво раз, два, три, чотири.
Ми рахуєм раз, два, три!
Вправо стільки ж повторили.
XIІІ. Підсумок уроку
Вчитель. А тепер давайте переглянемо і оцінимо ваші роботи. В ролі оцінювачів
будете ви самі. Вам потрібно буде, переглянувши всі роботи,
вибрати одну
найкращу. Потім по черзі підходимо до дошки і в таблиці прикріплюємо сонечко на
вибране місце.
Хто набере найбільше балів, отримає найвищу оцінку.
Увага! Голосувати за себе не можна!
Учні представляють свої проекти і отримують оцінки.
Перед тим, як попрощатись хочу дізнатись вашу думку про сьогоднішній урок.
Перед вами лежать картки з емоціями:
Прошу кожного піднести в верх ту емоцію, яку ви зараз відчуваєте після
проведеного уроку.
Учні по черзі підносять їх і висловлюють свою думку.
Вчитель. Дякую вам усім за співпрацю! Нехай вам щастить! До нових
зустрічей!
XІV. Домашнє завдання
Зошит, с. 41.
9