close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Емоційно-розвивальне заняття в групі продовженого дня
Тема. Пори року
Мета: продовжувати вчити дітей відгадувати загадки, помічаючи ознаки
кожної пори року. Формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити
висновки з прочитаного, побаченого, почутого. Розвивати творчі здібності,
збагачувати словниковий запас. Пробуджувати у дітей естетичні почуття,
розвивати їхні пізнавальні інтереси. Виховувати любов до природи, бажання
словами змальовувати красу навколишнього світу.
Обладнання: Малюнки із зображенням пір зими, весни, літа, осені.
Прислів’я, загадки, олівці, аркуші із завданнями.
Хід заняття
Вихователь.
-Діти, сьогодні я прийшла до вас не сама, а з незвичайною тваринкою, яка
заблукала і просить допомогти їй потрапити додому !
Розумова розминка:
А щоб дізнатися, що це за тваринка нам потрібно відгадати загадку.
Загадка:
«Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?» (Їжачок)
Малюнок із зображенням їжачка.
Отож для того щоб їжачок міг потрапити до дому нам потрібно згадати все
про пори року.
Дидактична гра.
- Отож, які пори року ви знаєте ?
- Розставте у певному порядку назви пір року.
(Три команди виставляють ланцюжок із назв пір року: зима-весна-літо-осінь).
- Давайте пригадаємо назви місяців кожної пори року.
- Яка пора року вам найбільше до вподоби ? Чому ?
- Ось бачите кожен місяць, кожна пора року приносить свої радощі і красу. І
тому важко сказати, яка ж пора року найкраща .
-А хто мені може сказати, яка зарес пора року ?
-Які місяці зими ви знаєте ?
- Які зміни у живій природі відбуваються у цей час ? Як нежива природа
почувається взимку ?
Завдання.(потрібно поставити місяці у правильному порядку)
Зима
Лютий
Січень
Грудень
Так, зима прекрасна пора року. Можна покататися на санчатах, ковзанах,
пограти в сніжки і зліпити сніговита, але зима вже закінчується і зовсім скоро
постукає інша пора року .
«Все навколо зеленіє,
Річка ллється і шумить.
Тихо, тихо вітер віє
І з травою гомонить.
Як тут всидіти у хаті,
Коли все живе, цвіте,
Скрізь дзвенять пташки крилаті,
Сяє сонце золоте...» О. Олесь
- Про яку пору року йдеться в цих рядках ?
- Як весну зустрічає природа ?
-Які місяці весни ви знаєте ?
Конкурс “Хто знає – той відгадає”. (вихователь читає загадку, а діти піднімають
малюнок з відгадкою.)
*Тане сніжок, зеленіє лужок,
День прибуває – коли це буває?
(навесні )
*Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку.
(пролісок)
*Із перлин разочок,
зелений листочок.
Аромат духмяний
тішить ліс весняний.
(конвалія)
*Квітень жовту фарбу взяв,
моріжок розмалював,
і з-під пензлика розквітли,
наче сонце, диво-квіти.
(кульбаба)
*Із малої цибулини
виріс весняної днини,
до нарциса привітався
та на грядці запишався.
(тюльпан)
*Фіолетові фіранки
у світлиці та на ґанку.
Фіолетові малята
весну люблять зустрічати.
(фіалки)
*Перша квіточка весняна
тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,
і з’явився цвіт біленький.
(підсніжник)
Фізкультхвилинка.
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
Зприходом весни все навкруги змінюється, піднімається настрій, хочеться
швидше змінити зимовий одяг на весняний, більше часу проводити на вулиці,
але ми всі пам`ятаємо, що навчальний рік, ще не закінчився і тому, ще з
більшим нетерпінням чекаємо наступну пору року!
«Розквітають в лугах квіти, зеленіють в лісі віти
Все зелене, молоде, за весною літо йде.»
- Пригадайте своє найяскравіше враження від літа.
- Що в цей час відбувається у природі ?
-Які місяці літа ви знаєте ?
Приказки та прислів’я про літо
*Літній день рік -годує.
*Люди раді літу, бджоли - раді цвіту.
*Не проси у Бога літа довгого - а проси літа теплого.
*У червні на полі густо, а -у коморі пусто.
*Літо дає коріння - а осінь – насіння.
*Що влітку вродиться - то взимку згодиться.
Літо – це тепло, відпочинок, це та пора року яку найбільше чекають і діти, і
дорослі. Але за ним іде наступна івже остання пора року. І щоб її пригадати нам
потрібно виконати завдання.
А для цього вам потрібно у словах замість крапочок вставити(вписати)
букву «о» і прочитати.
Ж…ВТЕНЬ,
Д…Щ,
ВИН…ГРАД ,
ЯБЛУК…
ВЕРЕ…ЕНЬ,
КАПУ…ТА
Букву «с»
...АД,
ЛИ…ТОПАД,
Букву «і»
В…ТЕР,
С…К,
ОГ…РОК,
ОВОЧ…
«Коли вона загляне в сад.
Наллється соком виноград.
І кислі яблука “Ранет”
Солодкі стануть, наче мед.
Як промандрує по гаях,
З червоним пензликом в руках, Все розмалює на путі,
Дерева стануть золоті!»
-Як ви гадаєте, що це за пора ?
-Які вона має місяці ?
- Які ще ознаки осені ви спостерігали у природі ?
Конкурс : пригадай вірш про осінь.
(Дітям пропонується пригадати ті вірші, що вивчалися в садочку або на уроках ).
Підсумок заняття.
- А тепер перевіримо вашу уважність. У моїх загадках сховалися різні пори року
– спробуйте їх відгадати.
*Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі
Поля причепурила –
Пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона,
Бабуся чепурна? (Зима)
*Зійшли сніги, шумить вода,
Земля вже квіти викида,
Буяє травичка молода,
Все мертве оживає,
Коли, діти, це буває? (Навесні)
*Сонце пече, липа цвіте
Вишня поспіває – коли це буває? (Влітку)
*Прийшла дівчина до хати,
Узялась хазяйнувати:
Вправно скриню відімкнула,
В жовту свитку ліс вдягнула. (Осінь)
- На закінчення нашого заняття в знак подяки за допомогу, їжачок вам дарує
розмальовки де ви маєте знайти свою улюблену пору року, написати що це за
пора року, які вона має місяці і розфарбувати її.
…………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа