close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
«Бекітемін»
Мектеп директоры:------------------------П.С.Шоқақов
Мұғалімнің аты-жөні:Жолдықараева А
Пәні: Қазақстан тарихы
Сыныбы:7 «а»
Сабақтың өту мерзімі: 15.10.2014ж
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
Қысқа мерзімді жоспар 4сабақ
Қыпшақ хандығы
Қыпшақ хандығының құрылуын,Этникалық құрамын,шаруашылығы мен тұрмыстық кәсіп арасындағы байланысын анықтау.
Хандықтың қоғамдық құрылысы мен саяси жағдайын түсіну
Оқыту нәтижелері:
Қимақ мемлекетінің құлауын еске түсіреді. Қыпшақ хандығының құрылуын, этникалық құрамын, шаруашылығы мен тұрмыстық кәсіп
арасындағы байланысын анықтайды. Қыпшақ хандығының қоғамдық құрылысына, саяси жағдайына түсіндірме береді.
Қыпшақ хандығының дамып, шекарасының Донға дейін ұлғайғандығын талдайды. Хандықтың ыдырауына әкелген себептерді түйіндейді.
Негізгі дерек көздер:
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар,плакат,маркер, стикер, кеспе қағаздар.Қ.Р картасы
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті:
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
Бағалау
Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын
Кіріспе
3 мин
Сәлемдесу.
Интербелсенді тақта Мараппаттау.
дайындап, зейінін сабаққа аударады.
Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын
дайындатып, зейінін сабаққа аударту.
Оқушылар бір бірінің қолдарын ұстап шеңбер
Психологиялық дайындық «Шаттық
болып тұрады. Мимикамен сыйлық береді.
шеңберін құру». Бір біріне мимикамен
Шапалақ.
сыйлық сыйлату.
Топқа бөлінеді
Конфетің түсіне қарай төрт топқа бөлу
Диалогты оқыту
Вербальді «өте
Үй
8 мин Оқушының білім алуын қолдау үшін
Оқулық.
диалогты оқытудағы сұрақ қоюдың
Жеке-жеке қол көтеру арқылы сыни тұрғыдан
жақсы»,
тапсырмасын
жұлдызшалар
«Түрткі
болу»
тәсілін
қолданып
үй
ойланып
сұраққа
жауап
береді.
Сұрақтарға
«жарайсың»,
сұрау
тапсырмасын «Жұлдызыд сәт» ойыны
жауап бере отырып жаңа сабақтың тақырыбын
Жұлдызшамен
арқылы сұрау.
ашады.
бағалау
Әрбір дұрыс жауапқа жұлдызша беріледі.
Сергіту сәті
2 мин
Жаңбыр жауады
Оқушылар аяқ қол қимылдары арқылы
жауынды бейнелейді
Қол шапалақтау
Жаңа
сабақ таныстырылымы
20 мин
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
2. Мағынаны тану:
 Шығармашылықтоптықтапсырма
береді.
 Топ бойынша саралап оқиды.
 Тақырыптың мазмұнын аша
отырып,постер қорғау.
Жаңа сабақты
қорытындылау
9 мин
«Сұрақ қою,қайта сұрақ қою» әдісі арқылы
жаңа сабақты қорытындылау.
1-топ. Қыпшақтардың қоныстанған жерлері
және этникалық құрамы.
2-топ.Қоғамдық құрылысы.
3-топ. Қыпшақ хандығының саяси жағдайы.
4-топ. Шаруашылығы.
Оқушылар оқығандары бойынша бір-біріне
сұрақ қояды және талқылайды.
Рефлексия:
1 мин
Білемін. Білгім келеді. Үйрендім.
Маркермен плакатқа жазады.
Бағалау
1 мин
Үйге тапсырма
1 мин
Топ басшысы бағалаған парақты алып
мұғалім өзі жиынтық бағасын шығару.
Форматифті бағалау
Үй тапсырмасын беру. 14 оқу. Осы тақырпта
ізденіп мәліметтер жинау.
Оқулық,
постер.
стикер,
маркер,
плакат,
Смайликтермен
бағалау, Мадақтау,
Қол шапалақ
Плакат
маркер
Топ басшысы бағалау парақшасына үй
тапсырмасы бойынша алған бағаларын, жаңа
сабақ бойынша алған бағаларын балдық
жүйемен топ мүшелерін мұқият бағалап
шығады.
Күнделікке үй тапсырмасын жазады
Вербальді: «өте
жақсы»,
«жарайсың», екі
жұлдыз, бір
тілекпен
бағалау.
Кері байланыс
Формативті
бағалау.
Суммативті
бағалау.
Күнделік
Алған бағаларын
күнделікке қою.
Оқу ісінің меңгерушісі:-------------------С.Қ.Ағабеков
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа