close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
ТІЗБЕК БӨЛІГІ ҮШІН ОМ ЗАҢЫНА ЕСЕПТЕР ШЫҒАРУ ТАҚЫРЫБЫНА ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ
ЖОСПАР
Зекешова Арай Алипкалиевна
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, №37 жалпы орта білім беретін мектебінің
физика пәнінің мұғалімі
Пән: физика, 8 сынып
Күні:
Сабақтың тақырыбы:
Тізбек бөлігі үшін Ом заңына есептер шығару
Мақсаты
Ом заңын қолдану
Күтілетін нәтижелер
А.Ом заңын біледі
В.Ом заңының сипатын түсінеді
С.Ом заңын тұрмыста қолданады, есептер шығарғанда
қолдана алады
Керекті жабдықтар
Маршруттық карта,
жұмыс дәптері, маркер, АКТ ,
презентация, бағалау парақтары
Әдіс-тәсілдер
«Мені тап», «Күндізгі студия», «Сәйкестікті тап», «Кім
тапқыр», «Қатесін тап», «Бас бармақ», «Дос көмегі», топтық,
жұптық, өздік жұмыстар
Сабақ
кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
-Оқушылармен амандасу.
-Мұғаліммен амандасады
(15 мин.)
-сыныпты түгендейді, кезекшілік -кезекшілік қызметін атқарады
қызметін қадағалау, оқушылардың
-сабаққа зер салады
назарларын сабаққа аудару
Оқушылардың сыни ойлауына Оқушылар карточка суыру арқылы өздеріне түскен
негізделген «Мені тап» әдісімен физикалық шаманы өлшейтін құралды анықтап, топқа
физикалық шамаларды ұсынып, бөлінеді.
сол шаманы өлшейтін құралды
табу арқылы топқа бөлу
Ітоп:
«Амперметр»,
ІІтоп: «Күндізгі
студияда
Аманат
Рахметоллаевпен»
«Вольтметр», ІІІ топ: «Реостат», бағдарламасында Аманат: - Қайырлы күн жолдастар! Күндізгі
ІVтоп : «Резистор»
студияда мен Аманат. Сіздермен бірге осы бағдарламада бірге
Үй
тапсырмасын
«Күндізгі боламын. Түнгі студиядада болсақ , жұмсақ диванда, емін
студияда
Аманат еркін күліп, әзілдесіп отырар едік, бірақ мынау «Түнгі студия»
Рахметоллаевпен»
бағдарлама емес «Күндізгі студия», олай болса, жолдастар партада
әдісін қолданып, үй тапсырмасын отырып, тапсырма орындайтын боламыз! Жақсы, өздеріңіз
тексеремін.
Оқушылардың топтасып отырып алыпсыздар, топтасып жауап беруге
белсенді қатысуын қадағалаймын. болады?
.
Әлеуметтік желілерде отырарсыздар ма? Менде
отырамын. Олай болса инстиграмның жұлдыздары мынандай
сұрақтар қойған екен, казір сіздерге ұсынамын, белсене жауап
беріп отырайық.
Аманат: Жарайсыңдар жолдастар! Қазір әдеттегідей ойын
ойнайтын боламыз. Ортаға ойындар ғылымының докторы
Арман мырзаны шақырамын.
Арман: Қайырлы күн жолдастар, қазір сіздермен ойын
ойнайтын боламыз. Ойын шарты мынандай:
«Cәйкестікті тап». Құралдарды шартты белгіленуіне
сәйкестендір
Кім тапқыр» ойыны.Берілген физикалық шамалардан
формула құрастырып, формуланың атауын табу керек.
«Қатесін тап». Берілген сұлбада қате жалғанған жерді
көрсету керек
Аманат: Өткен тақырыпты біз қандай деңгейде білеміз. «Бас
бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Топтар сұрақтарға жауап
беру арқылы тапсырманы орындайды. Бір біріне көмектеседі.
ТұсауКесер
(5мин.)
Өткен тақырып арқылы бүгінгі Өткенді еске түсіріп, сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды,
сабақтың мақсатын анықтаймын.
дәптерлеріне жазады
-Оқушылар өткен сабақта қандай
заң өттік?
-бүгінгі
сабақ
практикалық
жұмысқа негізделген. Олай болса
бүгінгі
сабақтың
тақырыбы
қандай?
Негізгі
бөлім
(20 мин. )
Топтарға
маршруттық
ұсынылады.
карта Топтар маршруттық карта арқылы өз бетімен жұмыстанады,
жұптасып, топтасып есептер шығарады, эксперименттік
тапсырма орындайды. Әрбір оқушы өзіне берілген
1.Оқушыларға «Өздік жұмыс»
тапсырманы орындайды, есеп шығарады,
арқылы есептер шығарту, «Орман
өсіру» метафорасына сәйкес
Дарынды оқушылар «Дос көмегі» әдісі арқылы бір біріне
тапсырманы орындату. Қажет
көмектеседі.
болған жағдайда «Дос көмегі»
әдісін қолдану,
2. Оқушылар топтастырып,
эксперименттік тапсырма беру,
орындату
3.Оқушыларды жұптастырып,
кестені орындатқызу, бағалау
Бағдаршам арқылы Выготскийдің
ЖАДАна сәйкес қажет болған
жағдайда оқушыға көмектесу.«Бас
бармақ» әдісі арқылы тусіну
дәрежесін бағалаймын.
Резервтік тапсырма: pisa
тапсырмаларын ұсыну
Логикалық сұрақ: Неліктен
қуырылған картоптың қабығы
бар, ал пісірілген картопта
болмайды?
Қорытынды
(5 мин.)
Әрбір оқушы критерий бойынша өзін-өзі бағалайды.
Логикалық сұрақтарға жұптасып жауап береді.
Кері байланыс. Оқушылардың
Оқушылар өздерін бағалау парақшасы арқылы бағалайды.
пікірлері немесе бағалау критерийі
бойынша оларды бағалау,
тақырып бойынша үй
тапсырмасын беру
Үй тапсырмас: №5
лабораториялық жұмысқа
дайындалу
Оқушылар өзара бағалауына түсініктеме береді.
Үй тапсырмасын тыңғылықты жазып алады.
Маршруттық карта
І-тапсырма. «Есептер шығару» (5 минут)
, өзіне берілген номер бойынша өзің есепті
1.
шығар, көмек қажет болса
,
№1. Шамның қыл сымы арқылы өтетін ток күші 2А. Шамдағы кернеу 10В болса, қыл сымның кедергісі неге тең?
№2. Кедергісі 6Ом өткізгіштен 10с ішінде 3Кл заряд өтетін болса, онда кернеу неге тең?
№3. Егер кернеу 12В өткізгіштегі ток күші 3А болса, онда кернеуі 4В өткізгіштегі ток күші қандай?
№4. Көлденең қимасының ауданы 2 мм2, кедергісі 2Ом мыс сымның ұзындығын тап? Мыстың меншікті кедергісі 1,68*10 -8
2.Өзің шығарған есептің номері бойынша сол партаға барып отыр,
Есептің
жауабын тексер
ІІ- тапсырма (10 минут)
1. Компьютердегі құралдардың көмегімен оқулықтың 139 беттіндегі 83 сурет бойынша тізбекті жина.
орнына
ал.
Көмек қажет болса
қолдан
I мен U өлшеп, R анықта. Есептеуді
жаз.
Ом заңының өмірде қолданылуына мысал келтір.
2.
жауап бер.
ІІІ- тапсырма (5 минут)
1. Көршіңмен жұптас.
кестені толтыр.
2.
№
Ток күші, I
Кернеу, U
1А
1
14 Ом
220В
2
2А
3
Кестенінің
жауабын тексер
Топтық жұмыс
1кОм
120В
Өзіңді бағала
Уақытқа сай
Өздік жұмыс
Кедергі, R
жұмыс жаса
Мұғалім
нұсқауын
тыңда
Эксперимент
жаса
Есіңде
болсын, назар
ауда
Дос көмегін
пайдалан
Бағалау парақшасын
қолдан
Өзіңді бағала
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа