close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
проведений у 4 А класі
Красноріченської ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Вчитель Кучерявлюк Г.А.
«Будем математику вивчати
та рідний край свій пізнавати»
Зінтегровано зміст навчальних предметів: Математика. Я і Україна
Тема.
Математика: Перевірка додавання і відніманням. Розв’язування задач на
знаходження третього доданка.
Я і Україна: Природні символи України
Мета уроку.
Навчальна: Знайомити з прийомом письмового додавання і віднімання
багатоцифрових чисел, узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій додавання і
віднімання, вчити робити перевірку; закріплювати уміння розв’язувати задачі;
удосконалювати обчислювальні навички.
Знайомити з цікавими природними об’єктами, що є на території України
Розвивальна: розвивати навички самоконтролю, мислення, увагу, пам’ять;
активізувати пізнавальну діяльність; формувати комунікативну компетентність.
Виховна: виховувати самостійність, охайність, старанність, допитливість, вміння
співпрацювати, розуміння важливості отриманих знань та самооцінювання своєї
роботи,бажання берегти і примножувати багатства рідної землі
Обладнання: картки, карта України, ілюстративний матеріал по темі « Природні
дива України», книга «Асканія Нова».
Тип уроку: Комбінований
Освітні технології: Ігрові технології
Інтерактивні технології
Методи і прийоми: словесні (пояснення,бесіда, розповідь);
наочні (ілюстрації);
ігрові (гра «Математичні ланцюжки»);
інтерактивні (Вправа «2-4- всі разом»);
самостійна робота;
створення ситуації інтересу, опори на життєвий досвід.
Хід уроку
I.
Організація класу
Знову лунає шкільний наш дзвінок,
Кличе всіх на незвичний урок.
Це час міркувань, наполегливий час.
Цікаві завдання чекають на нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Слово вчителя
– Я дуже хочу,щоб ми провели сьогодні цікавий і незвичайний урок. Для того
щоб дізнатися про що йтиме мова на уроці, вам потрібно правильно та швидко
виконати запропоновані завдання
2. Гра «Математичні ланцюжки»
120 : 10
-4
* 100
- 650
24 * 10
: 6
*4
: 10
100 : 2
* 7
- 150
:4
25 * 4
+ 900
: 10
: 5
(Слово – підказка: Природні)
3. Математичний диктант
Запиши цифрами числа, в яких:
248од. 1кл. 284од. 2кл.
50од. 2кл. 120од. 1кл.
307од. 2кл.
300од. 2кл. 5од. 1кл.
284248, 50120, 307000, 300005.
И
Д
А
В
Розмістіть отримані числа у порядку зростання та складіть слово
( дива )
4. Відгадування акровірша та обговорення його змісту.
У всіх людей одна святиня.
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніше їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
5.Бесіда
- Що для кожного з нас означає слово Україна? (О.В.: країна, у якій ми живемо…).
- Ми маємо робити все, щоб наша держава була найкраща в світі. А який внесок
можете зробити ви? (О.В.: Гарно вчитися).
- Продемонструємо свої знання активно і старанно виконуючи завдання уроку
ІІІ . Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись із письмовим додаванням і
відніманням багатоцифрових чисел, згадаємо властивості дій додавання та
віднімання, будемо вчитися розв’язувати задачі на знаходження невідомого
доданка.
Ми будемо уявно подорожувати просторами нашої рідної Батьківщини.
Україна – це велика держава. Вона в усьому, що оточує нас: у місяці, у зорях, стежці,
якою ми йдемо до школи. Подорожуючи, дізнаємося про природні дива, що є на її
території. Чим більше математичних завдань ви виконаєте, тим з більшою кількість
природних див України познайомитеся.
Вправа «Очікування»
ІV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
1. Взаємозв’язок дій додавання і віднімання. Вправа «2-4- всі разом»
— Щоб ознайомитися з першим природним дивом, що є на території України,
вам потрібно попрацювати в парах, сформулювати правило перевірки додавання
відніманням.
– Подивіться на записи і поясніть їх. Спробуйте сформулювати правило
перевірки додавання відніманням.
Якщо 9+3 = 12, то 12 – 9 = 3.
Висновок. Якщо при відніманні від суми одного з доданків дістанемо другий
доданок, то віднімання виконане правильно.
В Україні є багато річок. Їх
налічується 73 тисячі. Погляньте
скільки на карті вузеньких стрічечок,
які переплітаються, наче вишивка на
рушнику. Серед них є і великі, і малі.
Найбільша річка України ― це….
(Дніпро). Дніпро – третя за величиною
річка в Європі, довжина – 2285км
- Як же перевірити, чи правильно виконано віднімання?
Якщо 15 – 5 = 10, то 10 + 5 = 15.
Висновок. Щоб перевірити, чи правильно виконано віднімання, можна до різниці
додати від'ємник і знайдену суму порівняти зі зменшуваним. Якщо ця сума дорівнює
зменшуваному, значить додавання виконано правильно.
Острів — заповідник Хортиця. Він
знаходиться посеред Дніпра і є
найбільшим островом на цій ріці
(завдовжки 12 км, завширшки 2,5
км). На території цього заповідника
діє музей, у якому зібрано близько
30 тис. експонатів, з яких можна
дізнатися більше про героїчне
минуле наших пращурів — славних
козаків. Весь острів з 1993р. є
Національним заповідником.
2. Закріплення матеріалу.
№ 324 , коментовано біля дошки
Перлиною нашої української
землі є озеро Синевир у Карпатах
, яке утворилося 10 тисяч років
тому на висоті 989 м над рівнем
моря. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного
ока, невеликий острівець площею
всього кілька метрів. Звідси і
народна назва озера — Морське
Око. Середня глибина озера
Синевир 18 м.
№ 325, самостійне розв'язування прикладів за варіантами
( Представники кожного варіанта працюють біля дошки)
Взаємоперевірка
№ 325 (1,3) на с. 52 – самостійна робота І варіант
48345+3328 = 51673
78864-3562=75302
№ 324 (2,4) на с. 52- самостійна робота ІІ варіант
40725+12944=53669
50791-12375= 38416
Міні-підсумок: як перевірити віднімання? додавання?
Гора Говерла (2061 м). Справжньою
природною окрасою як Українських
Карпат, так і всієї України є високогірний хребет Чорногора, у складі
якого знаходиться найвища точка
України —Говерла , «сніжна гора» знаходиться на південному сході
Закарпатської області, на межі
Закарпатської та Івано-Франківської
Фізкультхвилинка.
V. Розвиток математичних умінь учнів
Розв'язування задачі № 326
- Прочитайте задачу. Розглянь скорочений запис задачі.
- Про що йде мова у задачі?
- На скільки машин навантажили пісок?
- Що означає число 104807? 8350 ? 6180?
- Чи можна зразу дати відповідь на питання?
( Коментоване розв’язання, запис на дошці і в зошиті).
'Під час розв'язання задачі учні роблять висновок: якщо від суми трьох
доданків відняти суму двох, отримаємо третій доданок.
Дендрологічний
парк
«Софіївка»
заснований у XVIII столітті графом
Станіславом Потоцьким для своєї дружини,
яка була гречанкою. Вона дуже сумувала за
своєю батьківщиною, тому чоловік вирішив
подарувати своїй дружині диво-сад з
красивими фонтанами, водоспадами, підземними ріками, красивими скульптурами і диворослинами, який би нагадував їй про
батьківщину.
Парк
розкинувся
біля
старовинного міста Умань Черкаської області.
Старовинними алеями парку бродили
Олександр Пушкін і Тарас Шевченко, Іван
Котляревський і Сергій Волконський,
Володимир Сосюра и Максим Рильський.
Сотні наших славних земляків далекого і
близького минулого відвідували цей парк.
Розв'язування задачі № 327
Учні складають план розв'язання задачі фронтально, а потім записують дії з
поясненням:
1) 10720-7870 = 2850 (л) — пального у II цистерні.
2) 10720-6020 = 4700 (л) — пального у І цистерні.
3) 2850 + 4700 = 7550 (л) — пального у І і II цистернах.
4) 10720-7550 = 3170 (л) пального у III цистерні.
Це перший спосіб розв'язання таких задач. Можна цю задачу розв'язати іншим
способом.
Перед тим як розбирати цей спосіб, учні пояснюють хід розв'язування задачі
Тепер учні самі вже можуть пояснити другий спосіб.
Щоб дізнатися, скільки літрів пального в третій цистерні, треба знати, скільки
літрів пального в другій цистерні (або в першій цистерні).
1) 10720-7870 = 2850 (л) — пального у II цистерні.
2) 6020-2850 = 3170 (л) — пального у III цистерні. Або
1) 10720-6020 = 4700 (л) — пального у І цистерні.
2) 7870-4700=3170 (л) — пального у III цистерні.
Визначення типу задачі. (Задача на знаходження суми трьох доданків,під час
розв'язання якої використовували правило знаходження невідомого доданка)
Цілинний степ «Асканія-Нова» (біосферний заповідник,
Херсонщина) — єдина у Європі ділянка типчаково-ковилового
степу, якої ніколи не торкався плуг, має велику наукову, культурнопізнавальну та практичну цінність.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
- Чи виправдались ваші очікування?
- Що допомагало нам правильно виконувати завдання на уроці?
Метод «Мікрофон».
- Які правила на уроці вивчали?
- З якими задачами познайомились?
- Який настрій ви маєте наприкінці уроку?
- Яке природне диво запам'яталося найбільше?
- Чи хочете дізнатися про інші природні дива України?Що для цього потрібно
робити?
А ще, діти, слід пам'ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми не
берегтимемо природу і не дбатимемо про неї.
VI . Домашнє завдання
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа