close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Тема: Ознайомлення зі спектральними кольорами та їх послідовністю.
Розбіл і замутнення спектральних кольорів; відтінки кольорів.
Малювання веселки
Мета: ознайомити дітей зі спектральними кольорами та їхньою
послідовністю; закріпити знання учнів про основні та похідні кольори; дати
поняття та практичні навички утворення тонів спектральних кольорів
способом додавання білої фарби (розбілювання) та чорної фарби
(замутнення); вчити розрізняти тони певних кольорів за асоціацією та
порівнювати їх; закріпити знання учнів про лінію горизонту; розвивати уяву,
вміння передавати свої враження на папері; виховувати емоційну чутливість
учнів до багатства барв у навколишній дійсності.
Обладнання: репродукції картин відомих художників, відео «Веселка»;
альбом для малювання; гуаш; пензлі; ємність для води; палітра.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світ природи ми зробимо крок.
Це - творчості час, фантазії час.
Цікаві завдання чекають на вас.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Вправа «Мікрофон»
–
Які інструменти необхідні під час малювання фарбами?
– Як називається невеличка дерев'яна або пластмасова дощечка, на якій
художник змішує фарби, під час роботи? (палітра)
– Що таке лінія горизонту?
–
3 якими кольорами ми нещодавно ознайомилися?
–
На які дві групи їх поділяють художники? Чому?
–
Які кольори необхідно змішати, щоб отримати зелену фарбу?
оранжеву? фіолетову?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.
1
Давайте подумки повернемося в теплий літній день. Після короткого
дощику у небі замерехтіла різнокольорова вигнута доріжка. Але що це за
доріжка ви скажете, коли відгадаєте загадки.
1. Відгадування загадок.
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом –
Хтось у небі рушничок вишитий повісив.
(Веселка)
Над лісами, над рікою
Кольоровий міст дугою.
(Веселка)
Дивувались довго ми –
Збудували міст громи.
Та по ньому я і ти
Не зумієм перейти.
(Веселка)
2. Бесіда
Молодці. Ви правильно відгадали. Це – веселка, або ще говорять
райдуга. Вона з’являється на небі після рясного і теплого дощу. Ця красуня
зобов’язана своєю появою крапелькам води в повітрі та білому сонячному
променю. Сонячний промінь, спійманий крапелькою води, розбивається
(заломлюється) у ній на кольорові промені-уламки. І ми починаємо
розрізняти різнокольорові промені.І, як ви вже здогадались, сьогодні на уроці
мова йтиме про веселку та її кольори. Чи бачили ви веселку? З яких кольорів
вона складається?
Запрошую вас до роботи в класі
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
- Пропоную ознайомитись із чарівним планом уроку
- Перша "Чарівна кулька" - "Я бачу та чую"
- Друга"Чарівна кулька" - "Я фантазую"
- Третя "Чарівна кулька" - "Я творю"
2
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пропоную завдання Першої чарівної кульки - "Я бачу та чую".
1. Робота зі слайдами презентації . Розгляд малюнків веселки.
- Розгляньте кольори веселки на картинках.
- Які барви у веселки?
- На що вони схожі?
- Уявіть, що веселки можна торкнутися рукою. Яка вона на дотик? А
на смак?
- Як ви вважаєте, чим пахне веселка?
2.Декламування вірша П.Мостового“Рушничок”.
Дощ пройшов з грозою,
Вмите сонце сяє.
Небо над рікою
Рушничок квітчає.
Рушничок спустився
Прямо в нашу річку.
Потім простелився
В лузі,ніби стрічка.
Впала на калину
Хмарка синувата,
Я біжу в долину
Рушничок шукати.
А тепер завдання від Другої чарівної кульки «Я фантазую»
3
3. Практична групова робота-ознайомлення з дугами.
-Такі вигнуті лінії називаються дугами.
За допомогою дуг можна намалювати дуже багато різних предметів.
- На що можна перетворити ці дуги?(на міст,гойдалку,капелюшок
гриба,парасольку).
Робота в групі.
(Учні в групі по черзі домальовують дуги до певних предметів.
4.Хвилинка читання.
-Назвіть літери,в яких є дуги.Скільки дуг у кожній з цих літер?
А
В
С
Є
З
- Веселка – витончений витвір природи. З чим її можна порівняти? (з
рушничком, різнокольоровою стрічкою, дугою).
- Як ви думаєте, чому люди називають веселку райдугою?
В Україні здавна існувала прикмета: хто дожене веселку, або пройде
під нею – буде щасливий. Звичайно ж, наші дідусі і бабусі розуміли, що цю
різнокольорову доріжку, як і сонце, не доженеш. Але бажання наблизитися
до такої краси сповнювало людей відчуттями радості й щастя.
5.Розповідь-пояснення
вчителя
з
демонстрацією
відомих
картин
художників.
Кольори бувають різних відтінків. Вони допомагають художникам
передати світло і тінь, намалювати далечінь, передати свій творчий задум
тощо.
4
У веселки сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений,
голубий, синій і фіолетовий.
- Який колір чи кольори веселки вам подобається найбільше?
- Який з них найтепліший, а який віддає холодом?
- - чи завжди чітко ми бачимо усі ці кольори у веселці? (Ні, бо вони
плавно переходять один в одний.)
- Які з них основні кольори?
- Які похідні?
- Отже, це шість кольорів. А ще один – голубий (блакитний).
Проблемна ситуація.
- Як утворити сьомий, голубий колір?
6. Вправи на розбілювання та замутнення кольорів з використанням таблиць.
Запам’ятайте, що будь-який яскравий колір можна перетворити на ніжний,
легкий за допомогою білої фарби.
А) за допомогою білої та синьої фарб утворіть кілька тонів голубого кольору.
Змішуйте фарби на палітрі, поступово додаючи до утвореного тону трохи
білої.
В) спробуйте «розбілити» будь-який інший колір, створивши ніжний
відтінок, наприклад, зелений.
В) зверніть увагу! Будь-який колір стає темнішим, якщо до нього додати
чорної фарби.
Утворіть темно-синій за допомогою чорної та синьої фарб (чорної небагато,
лише на кінчик пензлика).
Г) спробуйте утворити світло-зелений (яскравий) колір. Для цього візьміть
основні кольори, з яких він утворився. Додайте до синьої більше жовтої – і
колір стане світло-зеленим (яскравим, а не пастельним, ніжним)
8. Фізкультхвилинка.
9. Перегляд демонстраційного матеріалу.
5
- Сім кольорів веселки розташовані зверху вниз у такому порядку: червоний,
помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Їх легко
запам’ятати, вивчивши таку скоромовку.
Чапля Паву Жде Завзято –
Будуть Сани Фарбувати.
Перша літера кожного слова – це початкова буква назви кольору.
10. Викладання кольорових стрічок на дошці.
Ми вже вивчили кольори веселки та їх послідовність. А тепер
перевіримо, хто ж найкраще запам’ятав їх. На дошці викласти кольорові
стрічки так, як вони розташовані у веселці.
11. Послідовне виконання композиції вчителем.
А зараз завдання від третьої чарівної кульки «Я творю»
12 .Творче завдання. Запам'ятайте послідовність розміщення кольорів у
веселці. Намалюйте її.
Памятайте!
- Щоб кольори у вашій роботі були чистими і яскравими, не лінуйтесь
щоразу промивати пензлик у чистій воді.
- Не забудьте про лінію горизонту. Що можна намалювати під нею?
На малюнку із заниженою лінією горизонту площини неба значно
більше. У такий спосіб художник виражає важливість веселки.
- Яку форму мають стрічки-доріжки» веселки? (дугоподібну.)
У веселки сім доріг,
Всі хутенько я пробіг,
Потім олівець узяв
І її намалював.
(Т. Петровська)
6
Творча робота учнів ( під веселу музику).
V. Закріплення вивченого матеріалу
Запитання
- Скільки у веселки кольорів?
- Яку вивчили скоромовку на запам’ятовування кольорів веселки?
- Як розбілити колір?
– Як затемнити колір?
VІ. Підсумок уроку.
1. Колективний перегляд завершених робіт.
2. Аналіз робіт.
3. Перегляд відео «Веселка».
7
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа