close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Змінились строки проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
З 01 січня 2014 року набрали чинності зміни, внесені до частини п’ятої статті 15 Закону України
«Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідно до яких
державна реєстрація прав проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів (крім
випадків державної реєстрації обтяжень) з дня надходження до органу державної реєстрації прав
заяви про таку реєстрацію і документів, необхідних для її проведення.
Державна реєстрація права власності (надання відмови в ній) на підприємство як єдиний
майновий комплекс та в разі, якщо їй передує видача свідоцтва про право власності на нерухоме
майно, проводиться у строк, шо не перевищує чотирнадцяти робочих днів.
Таким чином, з 01 січня 2014 року:
- державна реєстрація права власності та речових прав проводиться у строк, шо не перевищує
п’яти робочих днів;
- державна реєстрація обтяжень та іпотек проводиться в день надходження заяви;
- державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс
проводиться у строк, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів;
- державна реєстрація права власності з видачею, у випадках, передбачених Законом, свідоцтва,
проводиться у строк, шо не перевищує чотирнадцяти робочих днів.
ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ЇХ
ОБТЯЖЕНЬ
ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ
Витяг з Державного реєстру прав на підставі заяви мають право отримувати:
1) власник нерухомого майна або уповноважена ним особа;
2) особа, яка має речове право на чуже нерухоме майно, або уповноважена нею особа;
3) спадкоємець (правонаступник – для юридичної особи) або уповноважена ним особа.
Витяг з Державного реєстру прав про державну реєстрацію іпотеки, обтяження на підставі
заяви мають право отримувати будь-які фізичні та юридичні особи.
ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ:
1) заяву, встановленого зразка;
2) документ, що посвідчує особу заявника (оригінал та копію);
Документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України, посвідка на проживання
особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або
документ, що його заміняє.
Документом, що посвідчує особу, яка не досягла 16-річного віку, є свідоцтво про народження.
Документом, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого
самоврядування, є службове посвідчення.
3) у разі звернення уповноваженої особи така особа, крім документів, що посвідчують її особу,
пред'являє документ, що підтверджує її повноваження (оригінали та копії), (копія службового
посвідчення не подається);
4) документ про внесення плати за надання витягу (у разі коли заявник звільнений від плати за
надання інформації з Державного реєстру прав, документ про внесення плати за надання
витягу не подається).
Орган державної реєстрації прав не приймає заяву в разі відсутності документа про
внесення плати за надання витягу.
ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДОВІДКИ
Інформаційну довідку з Державного реєстру прав на підставі письмового запиту мають право
отримувати суд, органи місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, органи прокуратури,
органи державної податкової служби, органи Служби безпеки України та інші органи державної
влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням ними повноважень,
визначених законом.
Орган державної реєстрації прав відмовляє в наданні інформаційної довідки, якщо заявник
відповідно до закону не має права на отримання такої інформації.
ДОКУМЕНТИ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДОВІДКИ:
1) запит, встановленого зразка;
2) документ, що посвідчує особу заявника (пред’являє оригінал);
Документом, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого
самоврядування, є службове посвідчення.
3) у разі звернення уповноваженої особи така особа, крім документів, що посвідчують її особу,
пред'являє документ, що підтверджує її повноваження (оригінали та копії);
4) документ, що підтверджує факт здійснення запиту у зв'язку із здійсненням повноважень,
визначених законом.
ОТРИМАННЯ ВИПИСКИ
Орган державної реєстрації за заявою власника або правоволодільця надає інформацію у
формі виписки про осіб, які отримали відомості про права та обтяження прав на нерухоме
майно, що йому належить.
ДОКУМЕНТИ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИПИСКИ:
1) заява, встановленого зразка;
2) документ, що посвідчує особу заявника (оригінал та копія);
Документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України, посвідка на проживання
особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або
документ, що його заміняє.
Документом, що посвідчує особу, яка не досягла 16-річного віку, є свідоцтво про народження.
Документом, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого
самоврядування, є службове посвідчення.
3) у разі звернення уповноваженої особи така особа, крім документів, що посвідчують її особу,
пред'являє документ, що підтверджує її повноваження (оригінал та копії), (копія службового
посвідчення не подається);
4) документ про внесення плати за надання виписки (у разі коли заявник звільнений від плати за
надання інформації з Державного реєстру прав, документ про внесення плати за надання
інформації не подається
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа