close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
9 клас (Правознавство)
Праця породжує мудрість і чистоту. (Дені Дідро)
Тема:
Право на працю в Україні. Як
законодавство регулює трудові відносини. Роботодавці та
працівники на ринку праці. Як знайти роботу. Право та
підприємницька діяльність
Мета: ознайомити учнів з основами трудового права України та
його джерелами, порядком прийому і звільненням з роботи,
методами пошуку роботи в сучасному суспільстві; виховувати
повагу до праці, розуміння важливості праці для формування
людської істоти та її розвитку.
Обладнання: Конституція України, Кодекс законів про працю
України, комп’ютер, проектор, екран
Основні поняття і терміни: трудовий договір, безстроковий
трудовий договір, трудова книжка, заробітна плата, відпустка,
робочий час, випробовувальний термін, державна служба
зайнятості ( http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index)
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань і понять
Якими основними міжнародними документами закріплені
основні права дитини?
Які права в сім’ї має дитина ?
Подивіться на слайд, давайте проаналізуємо з дотриманням яких прав
дитини є проблеми в українському суспільстві.
Які причини недостатнього дотримання деяких прав дитини –
економічні, соціальні, моральні?
Поясніть терміни: опіка, всиновлення, піклування, соціальне сирітство?
Назвіть основні проблеми з неповнолітніми які є в суспільстві ?
(соціальне сирітство, дитячий алкоголізм, вроджені захворювання,
дитяча і підліткова проституція). Як і хто повинен боротись з цими
проблемами. Назвіть своє бачення вирішення цих проблем.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Назвіть матеріальні речі, без яких, на ваш погляд, не може
обійтися сучасні людина?
2. Що треба мати, щоб усе це придбати?
3. Де їх, гроші, взяти?
4. Яким чином гроші можна заробити?
Метод «Мікрофон» Яким є ваше особисте ставлення до праці, до
різних професій? Що таке престижна і непрестижна професія?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Трудове право. Законодавство про працю. Джерела трудового права.
Учень, який отримав випереджальне завдання, розкриває зміст даного
питання, при цьому демонструючи слайди своєї презентації на екрані. Решта
учнів складають опорний конспект.
В процесі розповіді учня вчитель звертає увагу на дату прийняття КЗпП.
Чи не застарів на Вашу думку цей документ? Якщо так – які причини?.
Вчитель. Давайте з вами розглянемо ситуації і визначимо, які з них
регулюються трудовим законодавством.
1. Марина влаштувалася прибиральницею у кафе. (Так, регулюються)
2. Петро влаштувався кур’єром у фірму, яка належить його батькові.
(Скоріше за все регулюється, так як Петро міг укласти з батьком
трудовий договір як з роботодавцем).
3. Іван підмітав у своєму дворі. (Ні).
4. Сергій влаштувався викладачем у школі. (Так, регулюються).
5. Ірина погодилася допомогти сусідці прибрати квартиру. (Ні, це
добровільна безоплатна допомога, вона може регулюватися
господарськими відносинами).
Робота зі ст..43 Конституції України.
2. Трудовий договір – поняття та види. Документи необхідні для
працевлаштування.
3. Попереднє запитання до учнів – як Ви думаєте, що таке трудовий
договір?
Клас був поділений на дві групи і отримав випереджувальні завдання – І група
– трудовий договір; ІІ – група – колективний договір.
І- група виступ і обговорення у великому колі
Вчитель – які документи необхідні для укладення трудового договору?
Вчитель – вислуховує відповіді учнів, коректує їх, демонструючи при
цьому документи – трудову книжку, паспорт, санітарну книжку, диплом,
заяву, ідентифікаційний код, права водія. Наголошує на обов’язковості
деяких із них.
Випробувальний термін – запитання до класу – чи потрібен він. Учні
висловлюють свою думку аргументуючи її.
ІІ- група виступ і обговорення у великому колі
Давайте складемо порівняльну характеристику договорів за такими
критеріями
Критерії порівняння
Колективний договір
Трудовий договір
Рівень, на якому укладають
угоду
Сторони договору
Зміст договору
Форма договору
Строк дії
4. Практичне заняття – як знайти роботу в сучасному світі.
Учні висловлюють припущення про способи і методи пошуку роботи,
аналізують їх ефективність с точки зору власного життєвого досвіду да
досвіду своїх родичів, друзів, знайомих. Вчитель розповідає про
державну службу зайнятості в Україні, з демонстрацією її сторінки в
мережі Інтернет. Вчитель пояснює значення терміну резюме та основні
вимоги до його написання.
http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index
А також найбільші українські портали для пошуку роботи.
http://www.work.ua/jobs-kyiv/?gclid=CLj6wIK2_8ECFRMatAodP1sABA
http://www.pro-robotu.com.ua/
http://job.tochka.net/ua/
Вчитель демонструє на екран основи навичок роботи з порталами по
пошуку зайнятості, звертає увагу на найбільш затребувані і
високооплачувані професії, та на вимоги до кандидатів, мотивуючи
тим самим учнів до кращого навчання.
V. Закріплення навчального матеріалу
1.Що таке трудовий договір?
2.Які види договорів Ви знаєте?
VІ. Домашнє завдання
резюме.
§ Практична робота – скласти власне
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа