close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Година спілкування «Один вдома»
Мета: розповісти про правила безпеки під час канікул, формувати вміння
вести себе у непередбачуваних ситуаціях; виховувати обережливість,
взаємодопомогу у небезпечних ситуаціях.
Обладнання: пожежна каска, телефон, паперові зірки, колесо «Поле чудес»,
магнітофон.
Хід заняття
Учень : Ми сьогодні дуже раді, і вітаємо гостей:
Всіх знайомих, незнайомих, і серйозних, і веселих
Запросили до нас в клас!
Учитель: Сьогодні ми поговоримо про правила поведінки на канікулах. А чи
знаєте ви, що означає слово «канікули»?
З латинської «каніс» - собака. Древні римляни канікулат називали
найяскравішу зірку в сузір’ї Великого Пса – Сіріус. Канікула – Сіріус
щорічно з’являється на небі у середині літа (приблизно в липні). На честь
зірки ці дні і назвали канікулярними, канікулами. Зараз канікулами
називають не тільки літній відпочинок, а взагалі перерву у навчанні. Але,
щоб з’явилися канікули, повинна бути школа з уроками. Ось зараз ми і
зазирнемо у школу, але тільки зіркову.
Ми поговоримо про правила поведінки на канікулах, а все пригадати
допоможуть нам зірочки із сузір’я Сіріус.
(Учитель знімає зірочку з дошки і читає завдання)
Діти, зірочка просить пригадати нас про правила пожежної безпеки.
1-й учень: На роботі мама й тато, сірники знайшли зайчата.
1
І не знає дітвора, чим скінчиться може гра.
2-й учень: Заходилися зайчата серед кухні пустувати.
А не зна того малеча: газ, вогонь – це небезпечно.
3-й учень: Наказали мама й тато все це разом не вмикати.
Бо нагріється розетка, спалахне вогнем умить,
А від того й дім згорить.
4-й учень: Електропраска – зайчик знає – у побуті допомагає.
Та пам’ятати має кожний, що з нею бавитись не можна.
5-й учень: Чайник вже давно кипить, в нім вода, як вир шумить.
Випарувалась вода – тут і трапилась біда.
6-й учень: Знає мишка, знає пташка: хліб ростити людям важко.
Знай і ти, і всім кажи: «Від вогню хліб бережи,
Вогнища не розкладай, там, де зріє урожай!»
7-й учень: Ой, горить щось! Треба, діти, до пожежників дзвонити.
Діти (разом): Бачите вогонь і дим – набирайте «101»!
Учитель: А тепер спробуємо відгадати загадки.
(Останнє слово куплета діти відгадують і вимовляють разом)
Жар з-під засліпки упав,
В хаті – вогонь запалав.
Не дивися, не чекай,
А водою заливай!
2
Як побачиш малюки узялись за сірники,
Як ти маєш їх спиняти?
Сірники у них забрати.
Розігрілась праска дуже,
Що робити будеш, друже?
За гаряче не хапай, із розетки вимикай.
Як побачиш – десь горить, мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити,
Про пожежу сповістити.
Вивчіть правила пожежні, будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна:
Жартувать з вогнем не можна.
Учитель: Сьогодні ми можемо зателефонувати пожежнику і запросити до
нас на урок. (Набирає номер)
Шановний пожежник, доброго дня! У нас сьогодні заняття з пожежної
безпеки. Ви не могли б завітати до нас?
( Стук в двері, заходе учень – пожежник в касці)
Пожежник: На жаль, не завжди люди дотримуються правил, звідки і часті
випадки пожеж. Багато хто забуває про горе, яке несе за собою пожежа.
Давайте поговоримо, що ми повинні пам’ятати?
1. Не залишати без нагляду газову плиту;
2. Не вмикати праску без дозволу дорослих.
3
3. Не перевантажувати електричну мережу.
Учитель: А зараз нас чекає ще одна зірочка. Вона попрохає нас пригадати
правила дорожнього руху.
Світлофор: На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить.
Кольорові очі має, людям всім допомагає:
Пішоходам, водіям, що ж потрібно знати нам?
Світло червоне – це небезпека, їде машина десь недалеко.
Стій, ані руш, підожди!
І на дорогу не йди!
Жовтий колір – зачекай, зміни будуть скоро:
Загориться іншим світлом око світлофора!
А зелений – можна йти, бо машин немає.
Молодець наш світлофор – всім допомагає!
1-й учень: На дорозі так правил багато,
Їх дотримуйся, друже, завжди!
Якщо будеш ти їх шанувати,
Той не трапиться лиха-біди!
Учитель: Зараз проведемо вікторину.
- Що означає червоний колір світлофора?
- Як пішохід повинен іти по вулиці?
- А якщо немає тротуару?
4
- Де можна переходити вулицю?
- Якщо світлофор відсутній, як перейти вулицю?
- Чи можна гратися поблизу автошляху? Чому?
- Де можна їздити на велосипеді?
Учитель: А нас чекає ще одна зірочка. Вона нас запитає, що треба робити,
якщо ти лишився сам один вдома дайте відповіді на запитання:
- Що треба відповісти, якщо запитають, чи сам ти вдома?
- Кому можна відкривати двері, якщо ви одні?
- Як будеш діяти, якщо хтось спробує відчинити двері?
- Що робити, якщо стало зле?
Учитель : Не треба ніколи нічого боятися, потрібно завжди думати, як діяти
в складній ситуації – не плакати, а зателефонувати в міліцію за номером 102,
у швидку – 103, в пожежну – 101, при появі запаху газу – 104. І в кінці-кінців
покликати дорослих на допомогу.
Бажаю вам чудово провести канікули!
А у нас ще одна зірочка із сузір’я Сіріус. Вона пропонує пограти у
«Поле чудес».
Слово, яке зашифроване, пов’язане з темою заняття і воно підбиває
підсумок. Правильно, це слово – «знання».
Молодці, діти! Тому що тільки знання не підпускають до вас біду або її
попереджують. Успіхів Вам! Чудового відпочинку! Будьте здорові!
5
Список використаної літератури:
1. Абетка пожежної безпеки: навчально-пізнавальний посібник для
дошкільнят та учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл/
М.В.Костюк, С.О.Редько, - Рівне, 2003.
2. «Сірники – добро і зло…» (вірші про правила поводження з вогнем)//
Позакласний час. – 2003. – 20.
3. Юля Турчина. дівчина в вишиванці «Світ дитини».
4. І.А. Климишин, І.П. Крячко. Астрономія. Підручник для 11 класу, 2002.
6
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа