close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Урок: Читання
Клас: III
Тема: Українська народна казка з чарівним перетворенням
«Кривенька качечка»
Матеріал до уроку: українська народна казка «Кривенька
качечка».
Мета: вчити усвідомлювати основні ознаки чарівної казки та
познайомити з особливістю чарівної казки (співпадання назви
казки і імені головного героя); формувати вміння визначати і
називати героя чарівної казки, складати його характеристику,
висловлювати свою оцінку щодо вчинків персонажів; вчити
аналізувати казку, співвідносити події з твору з подіями в
особистому житті; розвивати навички читання в голос і мовчки,
уміння усного мовлення учнів, висловлювати і доводити свою
думку, вислуховувати думку товариша; поповнювати
словниковий запас учнів; виховувати почуття доброти,
співчуття, поваги до людей похилого віку.
Обладнання: мікрофон, таблиці «Риси характеру»,
«Характеристика героїні», слова пісні.
Хід уроку
I.
Організація класу.
- Сьогодні ми з вами проведемо надзвичайно цікавий урок читання.
Мені дуже приємно бачити вас таких натхненних і творчих.
II. Мотивація навчальної діяльності.
1. Гра «Мікрофон»
- Прочитайте прислів’я. Як ви його розумієте? (на дошці
прислів’я)
КАЗКА ВИГАДКА, ТА В НІЙ ЩОСЬ ПОВЧАЛЬНЕ ЗРОЗУМІЙ.
- Мета нашого уроку, аналізуючи казку, зрозуміти її
повчальний зміст; вчитись працювати дружно, слухати один
одного.
III. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда.
Без казки не буває дитинства: веселого, доброго,
грайливого. Давайте згадаємо казки. (малюнки на дошці)
- Ці казки виникли раніше, ніж люди навчились писати. Тому
їх не записували, а переказували один одному. При
переказуванні ці казки змінювалися. Ім’я автора забувалося
за давністю. Казка ставала народною. Назвемо казки, які
зображені на малюнках. А до якої групи казок належить
казка «Івасик-телесик» (чарівні казки).
2. Побудова асоціативного куща.
- Сьогодні ми помандруємо чарівними стежками сторінками казки. В кожній казці обов’язково перемагає
добро над злом. На вашу думку, що таке добро? (все
позитивне в житті людини)
IV. Робота над казкою «Кривенька качечка».
1. Вправи на розвиток читацьких навичок. Артикуляційна
гімнастика.
- Для того, щоб виразно і правильно прочитати казку
пропоную завдання.
Перед вами слова пісні з нашої казки. Прочитайте пошепки;
голосно; весело; сумно; повільно; зі здивуванням.
ОНДЕ НАША ІВА,
ОНДЕ НАША ДІВА,
НА МЕТЕНОМУ ДВОРЦІ,
НА ТЕСАНОМУ СТОВПЦІ.
2. Читання «струмочком» до слів:
______________________________________________________
3. Читання «естафетою» до слів:
______________________________________________________
4. Бесіда за змістом.
- Що ви відчуваєте в повсякденному житті, коли за вами
піддивляються?
- Чому дід з бабою спалили гніздечка? (боялися, що покине їх
дівчина, не хотіли розлучатися з нею, були егоїстичні).
- Як ви думаєте, чому дівчина не пробачила стареньких, не
схотіла в них залишатися?
- Чому в казці тричі звертаються каченята до дівчини і на
третій раз вона зробилась качечкою і полетіла з
табуночком?
(Число 3 вважається магічним, чарівним. Тому й на третій
раз все у казці збувається. Триразовий повтор якоїсь дії є
характерним для чарівних казок).
5. Складання характеристики головної героїні. (робота в парах)
- Складаємо характеристику головної героїні. Допоможуть це
зробити таблиці.
«Риси характеру»
працьовита
лінива
добра
жорстока
довірлива
рішуча
«Характеристика героїні»
хитра
великодушна
не великодушна
наполеглива
6. Відповіді дітей.
- Головна героїня казки – Кривенька качечка, а як
називається казка?
- Одна із особливостей чарівної казки – це співпадання назви
і імені головного героя.
- Яку ще особливість чарівної казки ви знаєте? (перетворення
за допомогою чарів або наявність чарівних предметів)
- Яке чарівне перетворення відбувається у казці?
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Інсценізація уривку казки.
- А зараз ми будемо мати нагоду побувати в казці. (сценка)
2. Гра «Почесний гість»
- Діти, ви маєте нагоду задати запитання Кривенькій качечці.
(запитання дітей)
- Молодці, ви, зрозуміли текст прочитаного і задавали досить
цікаві питання. Я дуже вдячна вам за прояв творчості й
активності.
VI. Підсумок уроку.
- Чи правильно вчинила дівчина покинувши стареньких?
- Чи бажали зла дівчині старенькі, коли спалили її гніздечко?
- Як би ви вчинили на місці головної героїні?
Висновок. Такі ситуації, коли треба зробити нелегкий вибір,
виникають і в житті. Завжди думайте про наслідки, до яких
приведе той чи інший ваш вчинок. Робіть добро. За добро
добром платять. Саме в цьому і є повчальний зміст казки.
VII. Рефлексія.
- Сьогодні на уроці я навчився …
VIII. Оцінювання.
IX. Домашнє завдання.
Урок читання
III клас
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа