close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Тема уроку:
« Моя Україна – єдина країна».
Мета:
• розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави та
роль у цьому українського козацтва;
розширювати і поглиблювати у другокласників поняття громадянськості, по
єдності, патріотизму;
познайомити учнів із новоприбулими школярами, створити ситуацію успіху та
єдності колективу;
• розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України, її
патріотом, виховувати любов до рідного краю, прагнення своєю працею
примножувати здобутки українського народу.
розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні
єдності нашої держави
. •виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни та формувати в учнів
активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її
кордонів; виховувати риси патріота, громадянина, культурної , толерантної
особистості.
Форма проведення:. Розповідь з елементами довідок, повідомлень, бесіди
Місце проведення: класна кімната.
Тривалість: 45 хвилин.
Обладнання: Конституція України, географічна карта, портрети поетів Тараса
Шевченка, список прізвищ земляків, що зараз воюють за єдність нашої країни,
свічки.
Вислови.
Всім серцем любіть Україну свою,
І вічні ми будемо з нею
(В. Сосюра).
Свою Україну любіть,
За неї Господа моліть
(Т. Шевченко).
Хід уроку
Організаційна частина.
Вступна частина.
- Ось і промайнуло веселе, тепле літечко, закінчилися канікули.
Ви,
дітки, відпочили, підросли, зміцнили своє здоров’я.
Потисніть руку сусідові по парті. Привітайтеся ліктем до ліктя, плечем – до
плеча. Усміхніться одне одному!
Цінність дружби полягає в тому, що друг завжди відчуває підтримку друга.
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
Вчитель. Ми живемо у непростий для України час: суперечності в суспільстві,
конфлікти між різними суспільними групами на політичному та особистісному
рівнях.
Діти, тема нашого першого уроку «Моя Україна – єдина країна»
Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на
нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки,
тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Материнський образ
України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби, як барва зоріє
із зажури поліських озер, що чистими очима довірливо дивляться на світ,
виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин.
На фоні пісні «Разом і до кінця»
1.Ми живемо під небом ясним,
а навкруги шляхи, поля.
і села і міста прекрасні це рідний край, моя земля.
2.Високі крила журавлині,
співучі вірші Кобзаря.
ми живемо на Україні це рідний край, моя земля
3.Розкажу про Україну,
де Дніпро у хвилях синіх,
лаври куполи.
де Хрещатик і Софія,
де чудове місто київ
краще на землі
.
4.Розкажу про Україну,
де калина, горобина
квітне на гілках (квітне у віках)
запрошу на Україну тільки тут моя єдина,
тільки тут моя єдина
рідна сторона.
( ПІСНЯ ПРО УКРАЇНУ)
5. Вдалині за річкою срібний зорепад
І вином порічковим всіх частує сад,
Літньою долиною йду не поспіша
Вишнею й калиною втішена душа.
6. Це край, де я родилась і живу,
Де все для мене рідне — не байдуже,
Де зірка з неба впала у траву,
Щоб ти мене побачив милий друже.
7. Це край моєї втіхи і сльози,
Із рідним словом, з рідними піснями
Тулюся до вкраїнської краси,
Бо це взяла від батька і від мами.
8. Пахнуть луки травами, пахнуть дознемог
Грішне разом з праведним в силуетах двох,
Музика над тишею, хоч на струнах грай
І душа утішена — це мій рідний край!
9. Ми дуже любим весь наш край,
І любим Україну,
Її лани, зелений гай,
В саду — рясну калину.
10. Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні Змагається він з нами!
11. Наша славна Україна,
Наше щастя і наш рай,
Чи на світі є країна
Ще миліша за наш край?
Вчитель. Нема життя без України, бо Україна - це мати, яку не вибирають, бо
Україна - це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна - це пісня, яка вічна на цій
землі.
12. І в щасливі й злі години
Ми для неї живемо.
На Вкраїні й для Вкраїни
Будем жити й помремо
13. Щоб довелося мандрувати –
Піти по рідній всій землі:
У кожне місто завітати,
У кожнім побувать селі, 14. То навіть би за сотню років
Цього б не встигли ми зробить:
Простори в нас такі широкі,
А міст і сіл – що не злічить
15. Ми дуже любим весь наш край,
І любим Україну,
Її лани, зелений гай,
В саду — рясну калину.
16.Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні Змагається він з нами!
( ПІСНЯ « Я - маленька українка»)
17. Стань під прапор синьо-жовтий —
Стяг відважних прабатьків,
Доторкнися позолоти
Запорозьких козаків,
18. Доторкнися голубизни
Патріотів-вояків.
Стань під прапором Вітчизни
Серед гордих юнаків.
19.І засяє над тобою
Найдорожче із клейнод,
Шануватимеш з любов'ю
Рідну армію і флот,
20. Будеш гордим за чесноти
Героїчних прабатьків.
Стань під прапор синьо-жовтий
Запорозьких козаків.
( ПІСНЯ « Вірна дочка я народу»)
21. Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
22. До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
23. Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
24. Щаслива країна,
Моя Україна,
Ти прагнула волі вже безліч століть,
І ворог приходив,
Одягнений в зброю,
Та Київ величний так само стоїть.
25. Великий народе!
Могутня країна,
Не згасне ніколи Свободи вогонь,
І пісня твоя,не втихаючи, лине
Про славу і щастя, про мир і любов!
Вчитель Давайте помріємо…Мрія завжди красива. Мрія — стосила. Бо
помножена на тисячі мрій. А отже, невмируща. А отже, всепереможна.
Сидіти і мріяти про краще можна, але у такому разі воно не настане. Можна
любити Україну і втікати за кордон. Але чого варта така любов?
Не дивлячись на те, що відбувається зараз в Україні, я сподіваюсь, що майбутнє
нашої держави буде створене кращими людьми, а ці люди це - ваші батьки ,
родичі , які є патріотами нашої держави.
Вишита колоссям і калиною,
вигойдана співом солов’я,
Зветься величаво – Україною,
Земле зачарована моя.
Я - українець, я - не малорос,
Пишаюсь родом тисячокорінним.
Тарас за мене мучивсь і боровсь,
Щоб я зродився зерням України
Молюсь за тебе, Україно,
Молюсь за тебе кожен час,
бо ти у нас одна-єдина, Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь,- казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни,
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі.
Щоб завше у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла
І прилітали з вирію лелеки,
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!
Робота з прислів’ями( на дошці записані)
- Кожному мила своя сторона.
- Без Батьківщини немає людини.
- За своїм краєм серце болить.
- Кожен край має свій звичай.
- Рідна земля і в жмені мила.
Вчитель. - Клас - це маленька родина. І хотілося б, щоб у нашій сім'ї панував
спокій, мир , повага і взаєморозуміння. Що ж для цього потрібно. Прослухайте
притчу , і ви все зрозумієте, та дасте відповідь що ж потрібно для створення
єдиного колективу, тобто для єдності?
Мотивація Притча « Гарна сім’я»
«Жила − була на світі сім’я. Вона була не проста. Більше 100 чоловік
налічувалося в цій родині. І займала вона ціле село. Так і жили всією сім'єю і
всім селом. Ви скажіть : ну і що, хіба мало великих сімей на світі. Але справа в
тому , що була ця сім'я особлива - мир і лад панували в цій родині. Ні сварок, ні
лайки, ні, Боже збав, бійок і чвар Дійшов слух про цю сім'ю до самого владики
держави. І він вирішив перевірити , чи правду говорять люди. Прибув він в
село, і душа його зраділа : кругом чистота , краса , достаток і мир. Добре дітям,
спокійно старим. Здивувався владика. Вирішив дізнатися, як жителі села
домоглися такого ладу, прийшов до глави сімейства : розкажи, мовляв, як ти
досягаєш такої згоди і миру в своїй родині. Той взяв аркуш паперу і почав щось
писати. Писав довго, видно, не дуже сильний був у грамоті. Потім передав лист
владики. Той узяв папір і почав розбирати каракулі старого. Розібрав з
великими зусиллями і здивувався. Три слова були написані на папері:
Питання дітям: Як ви гадаєте які саме слова? (декілька учнів називають
варіанти, а потім вчитель кріпить ці слова на корінні дерева.)
Любов
Прощення
Терпіння
І в кінці листа: 100 раз любов, 100 раз прощення, 100 раз терпіння . Почесав
владика, за вухом і запитав: «І все?». «Так, - відповів старий , - це і є основа
життя всякої хорошої сім'ї . І світу теж » Зверніть увагу що я прикріпила ці три
магічні слова на корінні,бо саме від них залежить які ми з вами матимемо
листочки, чи це будуть зелені чи жовті чи сухі листки. Якщо і ви будите
використовувати у своєму житті ці слова то ми станемо єдиним колективом.
Якою людиною має бути наділений кожен українець щоб створити єдину
державу? Я вам допоможу, і знову вправа склади слово.
Вправа склади слово за буквами. Учитель. А тепер відгадайте ключове
слово. Воно є основою для єдності нашої держави. (Діти складають слово та
піднімаючи руку відповідають. )
Т А П Р І О Т (Патріот)
Вчитель Так , дійсно, якби всі люди були патріотами своєї держави то
неодмінно б ми б завжди були єдині.
Вчитель: Діти, а хто ж такий патріот? (Діти відповідають)
Ось тлумачення слова «патріотизм»
(Патріотизм – любов до батьківщини, до свого народу, відповідальність за
долю народу, готовність служити її інтересам)
(Вчитель кріпить до дошки визначення та підводе підсумок значення
слова.)
Вчитель: Підніміть руки хто себе вважає патріотом? (Діти піднімають). А
чому ? Прокоментуйте ? (Діти відповідають чому вони патріоти.) Молодці.
Учитель. Усі ми любимо свою вітчизну. І патріот – людина, що любить і
поважає рідну землю, шанує її традиції. А тепер назвіть людські цінності, які
має обов’язково патріот. Давайте до перших літер слова патріот напишемо ці
якості. (Діти пишуть на дошці)
П – привітність
А – активність
Т – терплячість
Р – радісність
І – ініціативність
О – обов’язковість, організованість
Т – творчість, толерантність, товаристськість.
Вчитель: Я впевнена що ви всі наділені такими рисами тому всі патріоти
нашої України. Давайте ми з вами складемо правила життя патріота і створимо
пам’ятку.
Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути
справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і
захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь Що більше буде
зроблено для цього сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними
називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «...хто шукає, той завжди
знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздається». Хай Бог допомагає нам
творити своє майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцями.
Відео «Молитва За Україну» (Діти запалюють свічки)
Практичне завдання «Голуб миру».
Вчитель Зараз кожен учень отримав гарного голуба, який символізує мир на
нашій планеті, в центрі якого ви напишете побажання, якою повинна бути
наша країна, все це ми розмістимо навколо карти України, щоб наша
Батьківщина була завжди захищена миром і злагодою, радісним і щасливим
життям А голуб миру буде її охороняти .
Цю карту ми повісимо у класі й будемо завжди пам’ятати, що ми громадяни
своєї милої України, ми її патріоти, а тому ми все зробимо для того, щоб
Вітчизна наша процвітала, була могутньою державою. А ви будете старанно
вчитись, трудитись на благо Вітчизни.
(Діти на птахах пишуть слова вдячності любові до України, побажання та
кріплять навколо обрисів України свої голубки)
Підбиття підсумку уроку
Тому я вірю.
Я вірю, Вітчизно, ти станеш на ноги,
Махнуть золотистим крилом рушники,
І щастя затмить всі печалі й тривоги
На вічні роки і прийдешні віки!
Я бачу квітучу, щасливу країну,
Де кожна людина працює, творить,
Де можна навчатись, кохати, радіти,
Де кожна хвилина — то святості мить.
Мені над оце більш нічого не треба,
Домівка матусі, волошки в житах,
Вишневий світанок, полив’яне небо
І сиза роса на траві при шляхах.
Таке все тут миле, доступне і гідне –
Високі тополі і тихе село…
Таке сокровенне насущне і рідне,
Воно в мою душу на віки вросло.
Коралі калини і мамині очі,
І доля з лелечого наче крила,
Я більшого щастя на світі не хочу
Щоб лиш Україна міцніла й жила.
( ПІСНЯ « Українка я маленька»)
Ви - майбутнє України. Тож своїми знаннями,
працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть
рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і
нашу мелодійну мову.
Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі
ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба
над головою.
– Сьогодні, на жаль, нам доводиться захищати свою незалежність та єдність.
Та українці сильний і незалежний народ. Про це свідчить історія. Ми впевнені,
що в нашій країні завжди пануватиме мир та спокій.
Україна – єдина країна,
нероздільна як мати й дитя.
Твердо вірю в майбутнє своєї країни.
Такої як вона – більше в світі нема.
Сонце гарно так сяє, пташечки скрізь співають.
Ми – єдина країна, нероздільна, красива, як мати й дитя.
На цьому наш урок закінчено бажаю всім єдності та миру.
Звучить пісня
Н. Бучинська «Моя Україна»
Використана література
Виховні заходи.1-4 класи. – Тернопіль: Мандрівець, 2008
Мовчун А. Абетка моральності: що в характері твоїм? – К.: Навчальна книга,
2004.
Уколова Н. Практика виховання в початковій школі: сценарії, розробки уроків,
дидактичний матеріал. Випуск 1. - .:вид.гр.»Основа»»004.
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Інтернет,
Збірка віршів, пісень про Україну.
Пісні ,вірші про Україну для дітей молодшого віку.
Пісенний вінок. Українські пісні. А. Михалко, В. Криниця., Київ.2007.
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа