close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
ЗАНЯТТЯ З КОРЕКЦІЇ ФОНЕТИЧНОЇ
СИСТЕМИ МОВЛЕННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ ІЗ
СИСТЕМНИМ НЕДОРОЗВИНЕННЯМ
МОВЛЕННЯ ЛЕГКОГО СТУПЕНЯ
НОВІКОВА О.І.
ВЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД,
СПЕЦІАЛІСТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ,
ВЧИТЕЛЬ-МЕТОДИСТ,
ТАРАЩАНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНОРЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
ТЕМА: АВТОМАТИЗАЦІЯ ЗВУКА [ Р ] У ВІДКРИТИХ
ТА ЗАКРИТИХ СКЛАДАХ
Мета: вчити дітей правильно вимовляти звук [ р ] у
відкритих і закритих складах, визначати наявність та
місце заданого звуку у словах; збагачувати словник
дітей; удосконалювати навички читання. Розвивати
фонематичні процеси шляхом визначення звука [ р ] у
назвах малюнків; зв’язне мовлення шляхом складання
поширених речень; процеси мислення шляхом
виконання логічних завдань; переключення уваги
шляхом зміни різних видів діяльності; процеси пам'яті
шляхом запамятовування мовного матеріалу.
Виховувати працелюбність, наполегливість.
Обладнання:
• малюнки, мовний матеріал.
Хід заняття
І Загальнокорекційний етап
1. Організаційна підготовка учнів до праці
• Дітям пропонується стати біля своїх парт,
заспокоїтися приготуватися до заняття.
2. Нервово-психологічна підготовка учнів до праці
Дихальні вправи:
• а) вдихнути через ніс – видихнути через рот;
• б) вдихнути через рот – видихнути через ніс;
• в) вдихнути через ніс – видихнути через ніс.
ІІ. Основний етап
1. Ігровий момент
• Дітям повідомляється, що вони відправляються у
казкову країну звукляндію, у якій живе звук [ р ].
2. Повідомлення теми і мети заняття
• Дітям повідомляється, що на занятті вони будуть
вчитися вимовляти заданий звук у відкритих і
закритих складах.
3. Розвиток фонематичних процесів.
• Гра «Знайди потрібний малюнок».
Дітям пропонується відібрати малюнки, у назвах яких
є звук [ р ] та скласти їх у коробку.
Гра «По слідам іди звук [ р ] знайди».
Дітям пропонується визначити місце звука [ р ] у словах.
4. Автоматизація звука [ р ] у відкритих складах
• Гра «Будь уважним».
Дітям пропонується прочитати склади із звуком [ р ].
5. Автоматизація звука [ р ] у закритих складах
Гра «Не поспішай, правильно читай».
Дітям пропонується прочитати склади із звуком [ р ].
АР
ИР
ЕР
ОР
УР
ІР
Який склад заховався під листком?
ДОПОМОЖИ ЖАБЦІ
АРА
ОРО
УРУ
ЕРЕ
ИРИ
ІРІ
5. Автоматизація звука [ р ] у чистомовках
• Гра «Рифмувалки».
Дітям пропонується розглянути малюнок, прочитати
чистомовку із звуком [ р ], потім повторити її.
ра - ра - ра – висока
гора
ро - ро - ро – гостре
перо
ру - ру - ру – яблуко
беру
ри - ри - ри – книгу бери
ре - ре - ре – школяр
ранець бере
ор - ор - ор – смачний
помідор
ур - ур - ур – високий
мур
ар - ар - ар – полетів
комар
ер – ер - дерево гризе
бобер
ир - ир - р – ворона їла
сир
ір - ір - ір – смачний
кефір
ІІІ. Заключна частина
•
•
•
•
1. Підведення підсумків
Дітям пропонується пригадати над яким звуком вони
працювали.
2. Домашнє завдання
Дітям пропонується вивчити чистомовку із звуком [р].
3. Оцінювання роботи
Дітям повідомляється, як вони працювали на занятті.
4. Приведення в порядок робочих місць.
5. Створення установки на відпочинок
Дітям пропонується стати біля парт, закрити очі,
вдихнути і видихнути повітря під музичний супровід.
Учням повідомляється, що заняття закінчене.
МОЛОДЦІ!
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа