close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Пристендовий урок з української літератури в
5
класі
вчителя Багринівської ЗОШ І – ІІІ ст.
Заболотнюк М.Г.
на тему
“ Елементи незвичайного у творі Галини Малик
«Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Символіка
країни Недоладії та її мешканців. Морально-етичні
проблеми у повісті-казці:добро і зло,відповідальність за
свої вчинки,вміння долати перешкоди на шляху до
мети.”
Мета: навчальна: продовжувати роботу над казковою
повістю Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні
Недоладії», навчати учнів аналізувати особливості жанру
повісті-казки, розуміти символіку образів
розвивальна: формувати вміння переказувати твір,
характеризувати героїв, аналізувати роль художніх
засобів, пояснювати значення діалогів у творі, розвивати
творчі здібності, фантазію, комунікативні вміння
виховна: формувати дбайливе ставлення до свого життя,
до інших людей, виховувати щирість, відкритість,
наполегливість, відповідальність за свої вчинки
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації,
роздатковий матеріал, текст повісті-казки, мультимедійні
засоби навчання,проекти учнів
Епіграф уроку:
Не відкладай на завтра те,
що маєш зробити сьогодні.
Народна мудрість
Хід уроку
I. Організація класу
Взаємопобажання учнів.
Я бажаю тобі……
ІІ. Перевірка домашнього завдання
• Вдома ви повинні були дочитати повість
– казку Галини Малик, скласти план і
підготувати міні – проекти.
III. Оголошення теми і мети уроку
ІV. Актуалізація опорних знань.
• Розповісти стисло біографію Галину Малик.
• Що ви знаєте про творче життя сучасної дитячої
письменниці.
Гра «Впіймай помилку»
Прочитайте цитати з повісті-казки, знайдіть та виправте
помилки
• «…Знаєш, що це за країна? Звичайно, не знаєш! –
поспіхом сам собі відповів Недоладько. Тут
живуть усі доведені до ладу справи!»
(не доведені)
«…А ти знаєш, чому я боюся свого Першого
Недорадника? Бо він зазіхає на мою корону! –
плаксиво сказав Недороль Десятий. – Мене рятує
тільки те, що у нього немає рук»
(голови)
• «…- Цікаво, чи всі бажання тут виконуються?
– голосно промовила Аля. Їй дуже
захотілося сметани»
(морозива)
«… Інструкція № 12. Як перенестися до
країни Недоладії. Рівно о 16 годині, коли
хвилинна стрілка затулить годинну, стати
перед годинником…»
(о 12 годині)
Тести
•
•
•
•
•
•
•
•
1. В.
2. А.
3. В.
4. Б.
5. В.
6. Б.
7. А.
8. Б.
Заповнити таблицю
Фантастичне
Реальне
•
• V. Мотивація навчальної діяльності
Робота з епіграфом.
•
•
•
•
•
•
•
VІ. Опрацювання навчального матеріалу
1. Евристична бесіда
Хто така Аля?
Як ми вперше з нею знайомимося?
Про яку рису Алі читач дізнається з перших сторінок
повісті?
Знайдіть і зачитайте портрет Алі.
Яка ж це країна – Недоладія? Опишіть її.
Опишіть місто Недоград.
Хто є мешканцями країни Недоладії?
• Отже, які проблеми порушуються в повісті-казці?
Проблеми у повісті
Вибіркове читання
• Опис Алі
ГОЛОВНА ГЕРОЇНЯ – ДІВЧИНКА АЛЯ
Дівчинку
Галинку
називають
Алею. Вона ніколи нічого не
доводить до кінця: недоїдала,
недопивала.
• Почне малювати - кине, бо
набридло. Почне щось ліпити з
пластиліну - кине, бо нудно.
Почне вишивати - кине, бо
нецікаво. Навіть заплестися їй ні
разу не вдавалось до кінця.
Заплете одну кіску, а за другу не
береться. Так і ходить цілий день
- одна коса заплетена, друга - ні.
Через це з нею завжди траплялися
якісь неприємності".
- Яким був будинок
Недочеревика? Зачитайте
Зачитайте епізод, як з’явився злий карлик
Недочеревик
КРАЇНА НЕДОЛАДІЯ
• Розташована на березі
озера без води
• Зачарована країна
• Тут живуть усі
недороблені справи
• Дороги звідси немає
• Правитель –
Недороль Десятий
МІСТО НЕДОГРАД
Чим вразило Алю місто?Підтвердіть свої слова текстом
• Кривулясті вулички
• Будинки-розвалюхи
• Купи сміття із
недороблених речей
• Старовинний
годинник із однією
стрілкою
Вправа на уважність. Дібрати точне слово у
речення
• Не встигла дівчинка (схаменутися,
опам’ятатися, отямитися), як опинилася на
березі озера.
• Таке місто може хіба що приснитися у
(кошмарному, страшному, примарному)сні.
• Недороль потягнув дівчинку до дверей, які
вели до (Тронної, Королівської, Святкової)
зали.
• Вправа на уважність. Дібрати точне слово у
речення
• Не встигла дівчинка (схаменутися,
опам’ятатися, отямитися), як опинилася
на березі озера.
• Таке місто може хіба що приснитися у
(кошмарному, страшному, примарному)сні.
• Недороль потягнув дівчинку до дверей, які
вели до (Тронної, Королівської, Святкової)
зали.
Гра – загадка «Загублені речі»
Захист учнями міні –проектів
Міні - проект «Ілюстратор»
• Характеристика персонажів твору
Характеристика образу Алі
Якою була Аля спочатку?
Якою стала дівчинка?
• Аля до того, як потрапила в країну Недоладію
• Аля після повернення додому з країни
Недоладії
• Робота з прислів’ями, приказками
• Знайдіть прислів’я, що розкривають
характер Алі.
• Відстанеш годиною – не здоженеш
родиною.
• Будь господарем своєму слову.
• Без охоти нема роботи.
• Вік живи – вік учись.
Косо, криво, аби живо. Стук-грюк, аби з
рук.
•
•
•
•
•
Характеристика образу Недоладька
(Учні самостійно підбирають цитатний матеріал за
планом характеристики на слайді) (Слайд №10)
-Характер;
- опис зовнішності;
- ставлення до Алі;
- яким стає в кінці твору;
- ставлення до Недоладії.
• Характеристика образів Недороля Х та Першого
Недорадника
• (за варіантами)
Недороль Х
- Боїться І Недорадника;
- неохайний;
- любить їсти ліщинові горішки;
- уміє грати на музичних інструментах;
- щиросердний;
- самотній;
- веде себе зовсім не як король;
- влаштувався працювати нічним сторожем.
•
Перший Недорадник
- злий, хижий;
- жорстокий;
- хитрий;
- носить шолом, так як не має голови;
- мріє стати королем країни Недоладії,
- коли Аля його домальовує – зникає з
Недоладії і зараз висить домальований у
неї над столом.
• V.Закріплення вивченого матеріалу.
• Робота в групах
Складіть сенкан
• I група (складає сенкан, якою Аля була
спочатку Аля.
• II група (складає сенкан, якою Аля стала
після повернення з Недоладії Аля.
• Аля.
• 2.
• 3.
виконує.
• 4.
• 5.
Неохайна, лінива.
Недороблює, не слухає, не
Аля недороблює свої справи.
Нечупара
•
•
•
•
•
Аля.
2.
3.
4.
5.
Охайна, відповідальна.
Працює, виконує, встигає.
Аля відповідає за свої вчинки.
Відповідальна дівчинка
. Самостійна робота
Складіть табличку
«Герої з добрими та злими рисами характеру»
• Герої з добрими рисами характеру Герої зі злими
рисами характеру
- Недоладько
- Перший Недорадник
- Аля
- Недоладці
- Недочеревик
- Недороль Х
- Недопопелюшка
• Взаємоперевірка
• Які герої переважають?
Робота в групах
Колективний міні - проект «Художник»
• Самостійно намалюйте Алю так, як вони
собі уявляють (на одному аркуші – якою Аля
була спочатку, на іншому аркуші – якою
стала дівчинка після повернення з країни
Недоладії)
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
Бесіда
Прийшов час прощатися з героями казки й повертатися з цікавої подорожі
додому.
– Що б ви взяли на згадку про цю мандрівку?
– Чи було цікаво читати повість і чому?
– У який момент за долю героїні ви переживали особливо?
– Які сторінки повісті хотіли б перечитати ще раз?
– Чи запропонували б ви прочитати цю казку своїм батькам?
«Незакінчене речення».
– На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було… .
– Інформація, отримана на уроці, дозволяє зробити висновок… .
– Сьогодні я дізнався…; навчився…; зрозумів…; змінив погляд на…; мені
сподобалось... .
– На уроці мені було… .
– Удома я розповім батькам (сестрі, брату) про...
VІІ. Оцінювання
VІІІ. Домашнє завдання
• 1.Написати листа одному з героїв казкової повісті
Г.Малик з порадами, як стати кращим.
• 2. Скласти словничок одного з героїв.
Дякую за увагу!
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа