close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Образ. мистецтво 5 кл Урок 17. Види живопису
Мета: ознайомити учнів з видами живопису, їх відмінностями, творами
видатних
живописців;
розвивати
вміння
насолоджуватися
спогляданням творів живопису, визначати види живопису та
аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; виховувати
зацікавленість творами живопису, повагу до художників та їхньої
праці.
Оснащення:
• Матеріали та інструменти: сира картопля, акварельні або
гуашеві фарби, пензлі, прості олівці, гумки, аркуші паперу
(альбоми), ємності для води, серветки для витирання рук і
пензлів, клейонки.
• Зоровий ряд: репродукції живописних творів (С.
Васильківський «Весна в Україні»,
О. Кипренський «Портрет А. К. Швальбе», А. Рубльов «Ангел»
(фреска Успенського собору у Владимирі), В. Васнецов
«Богородиця» (фреска Володимирського собору у Києві),
мозаїка «Оранта» (головний вівтар собору Софії Київської),
вітраж «Богородиця з прекрасного скла» (кафедральний собор
Богоматері у Шартрі), Ж. Сьора «Запрошення на інтермедію
(парад у цирку)»).
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
Доброго ранку, доброго дня,
Я вам бажаю здоров’я і добра
Всі на уроці? Не сумуємо?
У світ мистецтва дружно крокуємо!
Урок сьогодні у нас незвичайний
Він дуже корисний і дуже повчальний.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Так чи Ні»
1. Види образотворчого мистецтва це…
- дизайн (ні)
- графіка (так)
- натюрморт (ні)
- архітектура (ні)
- художня фотографія (так)
- скульптура (так)
- пейзаж (ні0
- живопис (так)
2. Засобос виразності живопису є :
- лінія (ні)
- кольорова пляма ( ні)
- штрих (ні)
- колір (так)
- об'єм (ні)
Бесіда: • Чим відрізняються твори графічного мистецтва від живопису?
•
Які живописні матеріали вам відомі? Якими з них ви вже
працювали?
3. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Слайд 1
Та щоб дізнатися тему уроку необхідно розгадати ребус …
(Додадок 1)
4. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Слайд 2
Учитель. Живопис — вид мистецтва, який здатний відтворити видиму
реальність за допомогою кольору на двовимірній поверхні. Це зображення
створено завдяки використанню художником законів перспективи, лінії,
кольору, світлотіні. Психологи уподібнюють вплив живопису на людину до
впливу музики. Світ живопису багатий та різноманітний. Це скарби, що
людство накопичувало тисячоліттями. Не можна сказати, що художник
змальовує життя таким, яким воно є. За допомогою фарб він передає свої
думки, почуття, естетичні ідеали своєї епохи.
Слайд 3
Твори живопису можуть бути станковими, монументальними, театральнодекораційними та мініатюрними. (Запис до словничків.)
Слайд 4
Види живопису
Монументальний
Театральнодекораційний
Станковий
Мініатюра
Мозаїка
Вітраж
Фреска (стінний
розпис)
Розберімося, чим же різняться ці види живопису.
Слайд 11
Станковий живопис (від слова станок — мольберт, на який ставлять основу
— картон, дошку, полотно для малювання картин) об'єднує твори
самостійного значення, не пов'язані з архітектурним ансамблем. Твори
станкового живопису розраховані на сприйняття з близької відстані. їх можна
переносити, зберігати в житлових приміщеннях, установах, музеях.
(Учитель розповідає про станковий живопис, його особливості та
найвидатніші твори.)
Слайд 5 - 10
Монументальний живопис — це живопис на архітектурних спорудах та
інших стаціонарних основах. Йому властивий суспільно-значущий зміст,
масштабність задуму, громадянський пафос, високий лад образів, звернення
до великої колективної аудиторії та ін. В ансамблі монументальний живопис
виконує також декоративну роль.
(Учитель розповідає про монументальний живопис, його особливості та
найвидатніші твори.)
Одним із найстаріших видів монументального живопису є стінний розпис.
Сьогодні стіни та вікна будівель також прикрашають монументальним
живописом.
(Учитель розповідає про фрески, мозаїки, вітражі.)
Слайд 12
Театрально-декораційний – це живопис виник пізніше, коли в театр
прийшло образотворче мистецтво для зображення місця дії засобами
живопису.
Декоративний живопис — це частина архітектурного ансамблю чи творів
декоративно-прикладного мистецтва (орнаментальні розмальовки та
композиції, що не мають самостійного значення: панно, орнаменти, що
підкреслюють функції предмета або оточують великі настінні сцени).
(Учитель розповідає про декоративний живопис, його особливості та
найвидатніші твори.)
Слайд 13
Мініатюра (живопис) — невеличкий за обсягом твір у рукописах, книгах, на
полотні та ін. (Учитель розповідає про живописну мініатюру, її особливості
та найвидатніші твори.)
Фізкультхвилинка Встали із-за парт тихенько,
Потянулися хуткенько.
У долоні поплескали
І на місце посідали.
5. ІНСТРУКТАЖ
Учитель. Сьогодні ви працюватимете у незвичайній техніці: створюватимете
імітацію мозаїчного панно.
Групи № 1, 3 Працюватимемо у техніці відбитка. Для цього необхідно
зробити штамп (кілька штампів різного розміру та форми) з розрізаної
картоплини. Пам'ятайте про техніку безпеки під час роботи з ножем! На
альбомному аркуші олівцем намітьте зображення майбутньої роботи.
Умочуючи штампи у розведену фарбу, створіть власне панно на аркуші
паперу.
Групи № 2, 4 Працюватимемо у техніці пуантилізму. (Учитель розповідає
про особливості створення роботи в техніці пуантилізму.) Отже, сьогодні ми
створюватимемо панно кольоровими точками. (Аналізування роботи Жоржа
Сьора «Запрошення на інтермедію (парад у цирку)».)
Техніка безпеки:
 З фарбами користуватися обережно.
 Щіточки не струшувати на парту, на підлогу, на товариша.
 Не крутитися, щоб не заважати іншим.
 Не передавати робочі інструменти іншим.
 Робоче місце повинно бути чистим.
6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ Створення імітації
мозаїчного панно та панно в техніці «Пуантилізм»
7. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
♦ Чи доводилося вам зустрічати приклади монументального живопису?
Розкажіть про свої враження.
Слайд 14
Гра «Знайди помилку»
Першим з’явився станковий живопис.
Живопис — вид мистецтва, який здатний відтворити
видиму реальність за допомогою кольору на
тривимірній поверхні.
Мозаїка – це зображення із частинок кольорового
скла скріплених між собою.
Слайд 15
♦ Учитель демонструє зразки живописних робіт, а учні класифікують за
видами живопису
8. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, оцінювання учнівських робіт).
Вправа «Зворотній зв’язок»
Учням по черзі необхідно завершити фразу «Сьогодні на уроці я дізнався…»
Або «Сьогодні на уроці я навчився …»
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитись
удома, які кольори переважають у ваших домівках; запитати у рідних про їх
кольорові вподобання; принести гуашеві або акварельні фарби, прості олівці,
гумки, пензлі, аркуші паперу (альбоми).
3. Проголошення уроку завершеним.
Жорж Сёра
"Приглашение на интермедию (Парад в цирке)" (детали). 18871889 гг. (метод пуантилізму)
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа