close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
« Бекітемін»
Мектеп директоры:
А.А.Құлымбет
Коучинг үдерісінің тақырыбы:
«Блум таксономиясын сабақта қолдану тәжірибесі»»
Мақсаты:
*Әріптестеріме «Блум таксономиясы»,«Блум таксономиясының
мазмұнын»түсіндіру;
*Әріптестеріме коучинг барысында өздері алған теориялық
білімддерін,практикалық және имитациялық кезеңде қолданып көрсетуге ықпал
жасау ;
*Рефлексия кезеңінде коучинг барысын Блум таксономиясының кезеңдеріне
сәйкестендірту;
Міндеттері:
Табыс критерийлері:
*Жеке орындап, жұпта ой бөлісіп, топта талқылау
жұмыстарын жүргізуге бағыт беру;
*Мәселені тереңінен бойлап ойлауға, байыппен шешім қабылдай
білуге ықпал ету;
*Қарым-қатынас жасай отырып, бірлесе білім үйренуге және
оны өмірде қолдану жолдарын қарастыруға көмектесу;
*Блум таксономиясы дегеніміз не екенін біледі;
*тақырып бойынша дискриптор құра алады;
*сұрақтарға жауап бере алды;
*топтық жұмыстарда белсенділік таныта алады;;
*өзін-өзі бағалауда әділ бола алады;
*рефлексия жасай алды
Күтілетін нәтиже:
 жеке, жұпта, топта жұмы жасға бір-бірін үйретеді, өз ойымен бөлісуге
мүмкіндік алады, ұйымшылдығы артады;
 тапсырмаларды талқылап, шешім қабылдай алады;
 алған білімдерін өмірлік жағдайларда қолдана алады.
№
1.
Сабақтың
кезеңдері
Қызығушылықты
ояту
Коуч әрекеті
1.Жұптар бір-біріне ыммен көңіл күйлерін білдіреді.
2.Шырын түрлеріне қарай топқа бөлу.
«Миға шабуыл» әдісі. Бұл не?
Коучерлер әрекеті
1-топ «Кола». 2-топ «Фанта» топқа бөлінеді.
10 минут
Суретке қарап,суретте не бейнеленгедігін анықтап
айтады.
Тақырып ашылып,Блум таксономиясы дегеніміз не
екенін,не білетіндіктерін «БББ» кестесінің «білемін»
бағанын топта талқылап толтырады.
Коучинг тақырыбын ашу.
«Блум таксономиясын сабақта қолдану тәжірибесі»
Тақырып бойынша не білеміз?
«БББ» кестесінің «Білемін» бағанын толтыру.
Дискриптор белгілеу:
Білу керексіздер:
Блум таксономиясының өнімді,өнімсіз кезеңдерін білу
керек; әр кезеңде қолданылатын сұрақтарды,етістіктерді
білу керексіздер
Орындай алу керексіздер:
Өнімсіз кезеңдер бойынша тапсырмаларды орындай
алу керек;
өнімді кезеңдерге өз пәндері бойынша түрлі әдістерді
пайдаланып сабақ жоспарын дайындай алу керек
Уақыты
Тақырып туралы білетіндіктерін толтырып болған
соң,дискриптор белгіленеді.
Коуч бүгінгі сабақ барысында нені білу және істей
алу керектігін айқындап алады.
ІІ
Мағынаны
тану
1.Теориялық кезең. Слайд10-14
Үлестірмелер. Жеке жұмыс.
-Блум таксономиясы кезеңдерінің мазмұны;
-Блум таксономиясы кезеңдері бойынша сұрақтар;
-Блум таксономиясы кезеңдері бойыншақолданылатын
етістіктер;
-Блум таксономиясы кезеңдері бойынша берілетін
тапсырма үлгілерімен танысу.
Стикерлерге қандай іс-әрекеттер жасағандарын жазып
отыру. «БББ»кестесінің «білгім келеді» бағанын
толтыру.
Афишалау
Теориялық
кезең
Жеке жұмыс. Блум таксономиясы
туралы үлестірмелер арқылы
Теориялық білім алу
Барлық
қатысушылар өз
ойларын айту
Үлестірмелер таратылады.Блум таксономиясы туралы
білгендерін бір-біріне айту арқылы кестені толтырады.
Білгендерін слайд арқылы түсіндіреді.
Блум таксономиясы
Бұл кезеңде теориялық кезеңдегі алған білімдерін
практикалық кезеңде «Білу» «Түсіну» «Қолдану»
кезеңдері бойынша тапсырмалар орындау арқылы
дәлелдейді.
Қасым ханның жүргізген ішкі және
сыртқы саясаты
Ішкі
2.Практикалық кезең.Слайд 16-26.
Жеке,жұптық,топтық жұмыстар жүргізу.
Білу,Түсіну,Қолдану кезеңдері бойынша «Дискуссиялық
карта»әдісі бойынша «Ия» ,«Жоқ» деп жауап
береді;Ережелерді еске түсіреді; математикалық ойын
ойнайды;тарихи сынақ хат жазады;түртіп алу
стратегиясы арқылы тапсырмалар орындайды;қандай ісәрекет істегендерін стикерлерге жазып отырулары
керек.
Математикалық ойын
(988+455)+80 =
(560+650)+301=
Топтар мына кезеңдер
бойынша жұмыс жасау
керек
Барлық
қатысушылар өз
ойларын айту
Сыртқы
Стикерлеріне қандай іс-әрекеттер жасағандарын жазып
жапсырады.
(456*2)+602=
Практикалық
Афишалау
кезең
25 минут
(951+500)+81=
(655+104)*2=
Саид хан Қасым ханнан шайбанилерге
қарсы күресте көмек беруін сұрайды
1514 ж
Орыс деректерінде Қасымның
қайтыс болған жылы
1523ж
Қасым сұлтан хандық билікті
қолына алады
1511 ж
Тахир хан Абд ар-Рашид
ханмен шайқаста қаза табады
1532ж
М.Х.Дулати дерегінде
Қасым қайтыс болған жыл
1518ж
15 минут
3.Имитациялық кезең.Слайд 30.Жеке,топтық жұмыс.
Талдау,Жинақтау,Бағалау кезеңдеріне түрлі әдістер
арқылы өз пәндері бойынша сабақ жоспарларын дайындау.
«БББ» кестесі «білдім» бағанын толтыру.
Стикерлеріне бұл кезеңде қандай іс-әрекет жасады
жазып отыру керек.
Имитациялық
Афишалау
кезең
Топтарыңызбен қалған кезеңдерге
(талдау,жинақтау,бағалау)
түрлі әдістер пайдаланып,
жоспар жасау,
аудиторияға таныстыру
ш
Рефлексия
Қалған кезеңдерге топпен бірлесіп сабақ жоспарының
үлгісін дайындайды.
«БББ» кестесінің «білдім» бағанын толтырады.
Стикерлеріне ойларын жинақтап ,жазады.
Барлық
қатысушылар өз
ойларын айту
Мадақтау сэндвичі.
Білгенім-бір тоғыз,Білмейтінім-тоқсан тоғыз.
Менің бүгін жасағаным...Бүгінгі сабақтың тақырыбы
бойынша сабақ барысын Блум таксономиясы кезеңдеріне
бөліп көрсету.Топта постер жасау.Спикерлер
қорғайды.Бақылаушылар баға береді.
Қорытынды бөлімде :
-сабақ кезеңдерін блум таксономиясы бойынша
орналастыру;
-сабақ тақырыбы бойынша постер жасау;
-мадақтау сэндвичі арқылы не ұнады? Нені жақсарту
керек? Маған ұнады,келесі жолы...
Ойларын қағаз бетіне түсіреді.
1.Теориялық кезең- Білу,түсіну
2.Практикалық кезең-қолдану
3.Имитациялық кезең-жинақтау
4.Рефлексия кезең- бағалау
10 минут
Мадақтау сэндвичі.
1-бөлік – позитивті комментарий, не
ұнады;
2-бөлік – сындарлы сын, не нәрсені жақсарту 3-бөлік – келешекке арналған комментарий:
керек;
маған ұнады, бірақ келесі жолы …
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа