close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Урок 47
Тема уроку. Механічна робота та потужність
Мета: ввести поняття «робота, потужність»; пояснити фізичний зміст потужності; показати
практичну значущість отриманих знань.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: комп’ютерні демонстрації з теми, портрети Джоуля, Ватта.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
• Пригадайте, за яких умов у фізиці виконується робота?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
1. Механічна робота (визначення, обчислення, одиниця).
2. Робота сили тяжіння.
3. Робота сили пружності.
4. Потужність (визначення, обчислення, одиниця).
5. Коефіцієнт корисної дії.
ІV. Закріплення нових знань і вмінь
• Що називають роботою?
• Що можна сказати про роботу сили тертя?
• Чи здійснюється робота, коли до шафи прикладена сила, але шафа не рухається з місця?
• Що називають потужністю? Який фізичний зміст потужності?
Розв’язання задач
• Яку роботу здійснює двигун автомобіля масою 1300 кг, коли він зрушує з місця, за перші
75 км шляху, якщо цей шлях автомобіль проходить за 10 с, а коефіцієнт опору руху
становить 0,05?
• З дна озера глибиною 40 м піднімають на поверхню камінь об’ємом 0,6 м3 та густиною
2500 кг/м3. Обчисліть роботу з підйому каменя.
V. Підбиття підсумків уроку
VI. Домашнє завдання
• Вивчити § ...
• Розв’язати № ...
Додаткове завдання
Розв’яжіть задачу.
Яку роботу треба здійснити, щоб однорідний стрижень довжиною 2 м, який лежить на землі,
поставити вертикально?
Знайдіть інформацію про Д. Джоуля, Д. Ватта та коло їх наукових інтересів.
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа