close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Урок - подорож
Тема: узагальнення Й систематизація знань з теми “Іменник.”
Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок, здобутих при
вивченні теми “Іменник”; учити застосовувати теоретичні
знання на практиці при розпізнаванні іменника, визначенні
його граматичних ознак; правильно вживати іменники у
мовленні, знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх;
розвивати пізнавальний інтерес до історії свого народу, його
традицій; виховувати почуття поваги до своєї країни, народу.
Хід уроку
―
―
―
―
―
―
―
Мотивація навчання
Чи знаєте ви, що таке ярмарок?
Як можна перевірити, чи правильно ми пояснили
значення цього слова?
Який словник для цього знадобиться?
Хто з вас був на ярмарку? Де?
До якої частини мови належить це слово?
Що таке іменник?
Який розділ мовознавчої науки вивчає слово як частину
мови?
Хід уроку
Домашнє завдання
Скласти письмово твір-опис з теми: “Моя подорож
на ярмарок”
Урок - подорож
Тема: узагальнення Й систематизація знань з теми “Іменник.”
Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок, здобутих при
вивченні теми “Іменник”; учити застосовувати теоретичні
знання на практиці при розпізнаванні іменника, визначенні
його граматичних ознак; правильно вживати іменники у
мовленні, знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх;
розвивати пізнавальний інтерес до історії свого народу, його
традицій; виховувати почуття поваги до своєї країни, народу.
Остап Вишня
Благословилося на
. Виткнуло заспаний
,
стьобнуло
по
, по
, по
, по
.
І видно: аж-аж-аж гоп до того
, куди
дістане,
потяглися… І
,і
,і
.І
,і
,і
.З
,з
,з
... А
на
і
,і
скручена, і
мекає, і
верещить… А за
- гей! Цоб! Цабе! Н-н-но!
На
.
І їдуть, і їдуть, їдуть… І
вже не
,а
строката
величезна
, жива й покручена, що за отой
не
поспішаючи полізла. І де її
, і де
—
невідомо…
А наш
вискакує з тої
, торохтить по
,
шелестить
…
Закріплення матеріалу
Колективна робота
―
―
―
―
―
―
―
―
―
Гей, дядьку, куди їдете?
На ярмарок, куди ж іще?..
А звідки ви?
З Ковалів.
Та я не питаю, якого ви роду. Село ваше як зветься?
Та й кажу Ковалі.
А самі ви хто будете?
Коваль.
Хе – хе… Щось ви дядьку, маленький та плохенький, як на
коваля.
― Та я не коваль а Коваль. У нас у Ковалях усі Ковалі, а ковалів
тільки троє.
Закріплення матеріалу
Перевір себе
Та я не коваль, а Коваль. У нас у
Ковалях усі Ковалі, а ковалів тільки
троє.
• Власні назви.
• Загальні назви.
Відповіді до диференційованого
завдання
І група
Лоша,
теля,
козеня,
гусеня,
курча,
каченя,
пташеня.
ІІ група
Бджілонька,
бабусенька.
ІІІ група
Горщик,
хустка,
коса,
віз.
Работа з текстом (іменники
спільного роду)
Вибірково – розподільна робота
ІМЕННИКИ
Збірні
•
•
•
•
Жіноцтво
Парубоцтво
Малеча
Городина
Множинні
•
•
•
•
Воротами
Сани
Ножиці
Гроші
Фізкульт хвилинка
Відповіді на тестові завдання
Розбір іменника як частини мови
Урок - подорож
Тема: узагальнення Й систематизація знань з теми “Іменник.”
Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок, здобутих при
вивченні теми “Іменник”; учити застосовувати теоретичні
знання на практиці при розпізнаванні іменника, визначенні
його граматичних ознак; правильно вживати іменники у
мовленні, знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх;
розвивати пізнавальний інтерес до історії свого народу, його
традицій; виховувати почуття поваги до своєї країни, народу.
Скласти розповідь про іменник як частину мови за
опорною схемою
Власні
Називає предмет
Загальні
Істоти (у множині) З. в. –
Р. в.
Відповідає на питання.
Хто? Що?
Неістоти (у множині) З.
в. – Н. в.
Чол. Жін. Серед.
Має рід
спільний
Н. Р. Д. Зн. Ор. М. Кл.
Змінюється за
відмінками
Не змінні
одн.
Однина. Множина.
Та числами
І чол., жін., спіл.
ІІ чол., серед.
Поділяється на 4 відміни
Гр. тверда, м’яка, мішана
Підмет. Присудок .
Означення. Обставина.
Додаток.
Тільки
множ.
ІІІ – жін.
ІV – серед.
Гр. не мають
Творче завдання
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа