close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Година спілкування
«Дружити справа
нелегка, але дружити
треба вміти»
Класний керівник
Безпалько Т.В.
Мета. Формувати в учнів знання й уміння, необхідні для збереження
дружніх стосунків у колективі, для толерантного вирішення
конфліктних ситуацій.
Розвивати уміння працювати в парах, групах; зв’язне мовлення, увагу, уяву.
Виховувати доброзичливе ставлення до однокласників, друзів; бажання
жити в злагоді з ближніми.
Хід заняття
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети години спілкування
-
Тема години спілкування дуже важлива. Але сформулюєте її ви.
Робота у парах
Учні розшифровують слово, записане на картці. Потім прикріплюють це слово
(інша картка) на дошці.
1 – жидрути
2 - васпра
3 – легнека
4 – тижидру
5- батре
6 - тивлі
Тему читають всі учні разом:
Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти.
- Ви всі дуже різні. Разом ви клас, колектив. Але щоб колектив був
дружній, цьому треба вчитися і цього треба хотіти.
ІІІ. Робота з байкою Л. Глібова
Читання вчителем байки Л.Глібова «Лебідь, щука і рак»
У товаристві лад – усяк тому радіє.
Дурне безладдя лихо діє,
І діло, як на гріх,
Не діло – тільки сміх.
Колись-то Лебідь, Рак та Щука
Приставить хуру узялись.
От троє разом запряглись,
Смикнули – катма ходу…
Щó за морока? Щó робить?
А й невелика, бачся, штука, Так Лебідь рветься підлетіть,
Рак упирається, а Щука тягне в воду.
Хто винен з них, хто ні – судіть не нам,
Та тільки хура й досі там.
- Чому?
- Як досягти результату?
ІV. Робота з віршем Оксани Сенатович « Що це значить – не дружити»
-
Наведе вас на правильні думки вірш О. Сетанович
Що це значить – не дружити,
Жити так – одинаком?
Не дружити – це ходити
Не дверима, а вікном.
Це без друга, без подружки
Й на перерві у кутку
Розправлятись самотужки
З апельсином нашвидку.
Це дивитись, наче в книжку,
Набік з видом кам’яним,
А насправді тишком-нишком
Роздавати штурхани.
В школі вчитись
Й не дружити –
Це, повірте, все одно,
Що, заплющившись, сидіти
І дивитися кіно.
V. Складання правил дружби (робота у парах)
Учні зачитують складені правила
Вчитель доповнює.
Поважай тих, з ким дружиш.
Що вимагаєш від друга – насамперед вимагай від себе.
Ніколи нікого не обманюй, не ображай.
Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.
Будь терплячим.
Ти не кращий за всіх, але і не гірший за всіх!
Успіху можна досягти тільки разом, у колективі
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
VІ. Обговорення конфліктних ситуацій.
1.На шкільній ділянці діти працювали дружно. Усі намагалися виконувати роботу
добре. Тарас теж дуже старався, але чомусь відставав від товаришів. Майже всі
вже докопали.
Тарас переживав: «Коли ж я встигну?»
- Як діють справжні товариші?
2. Тарас і Максим завжди гралися разом. На уроці фізкультури відбувалися
змагання. Тарас очолював одну команду, а Максим іншу. Максимова команда
програла. Тарас веселився, насміхався. Хлопці більше не гралися разом.
- Як повинен був чинити Тарас!
3.Славкові
що з квартири сорок,
велосипед купили вчора.
Він зразу
в двір його потяг,
прудкого та дзвінкого,
вже хизувався ним,
та нас
не підпускав до нього.
Просив Юрко:
Ну дай хоч раз
проїду метрів двісті!
Ач який!
Свого купи та їзди.
І я просив.
Та він:
Моє!
І нам кататись
не дає…
Ну й що? Нехай!
А ми зате у трьох
в кіно ходили,
у трьох у нашому дворі
співали
скільки сили,
а потім грали у квача,
аж поки вечір не почавсь.
А що Славко?
Він сам – один
сидів з велосипедом
і вже покататись
не хотів.
Отак йому і треба!
Хай трошечки позаздрить –
Хай виправиться завтра.
А. Костецький
- Чому Славко залишився один?
VІІ. Складання прислів’їв ( робота у парах)
Сварка до добра
Бійкою правий
Дружба міцніша
Не той друг, хто медом маже,
Людина без друзів,
не будеш.
не доводить.
а той, хто правду каже.
від кам’яних стін.
що дерево без коріння.
Зачитування прислів’їв
VІІІ. Вправа «Друзі можуть разом…»
Учні висловлюють свої думки.
ІХ. Гра «Малюємо разом» (робота у групах)
Кожен учасник малює олівцем тільки одного кольору.
Діти обирають тему і малюють 5 хв.
Х. Тест
1. Чи ділишся з другом своїми успіхами?
2.Чи допомагаєш йому?
3. Чи допомагаєш добровільно, а може чекаєш, коли він попросить?
4. Чи намагаєшся зробити так, щоб другові було приємно у твоєму товаристві?
5. Чи довіряєш другові?
6. Чи захистиш свого друга, коли його ображають?
7. Чи терпеливий до друга?
8. Чи можеш не повчати?
9. Чи зберігаєш таємниці?
10.Чи поважаєш особисту свободу друга?
3 – 4 «так» - у твого друга є вагомі причини припинити ваші стосунки;
5 -6 «так» - ти хороший товариш, але ти вимагаєш, щоб увага друга була
прикута тільки до тебе;
8 – 10 «так» ти справжній друг.
ХІ. Присяга дружби
Я присягаю на вірність своїм друзям.
Зобов’язуюсь вірою і правдою служити їм. У радості й горі, в багатстві й
бідності, на війні та в мирі, незалежно від відстані та часу обіцяю завжди
допомагати своїм друзям, підтримувати їх морально, матеріально і духовно.
Назавжди присягаю дотримувати принципи вірності, взаємодопомоги та
справжньої дружби.
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа