close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

код для вставкиСкачать
Сабақ жоспары
ОҚО, Сарыағаш қаласы
Ю.А.Гагарин атындағы
жалпы орта мектебінің
информатика пәнінің мұғалімі
Мырзиярова Нургул
Пәні: информатика
Сабақтың тақырыбы:
Оқып үйренудің негізгі
мақсаттары.
Оқытуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Түйінді идея
Сынып: 8 «А»
Деректерді өңдеу формулалары
Оқып - үйренудің нәтижесі
Үйрену мақсатындағы
бағаны қоса, бағалау
Негізгі дерек көздері.
Функция шеберін пайдаланып есеп шығара алады
Алған білімдерін жиынтық бағамен бағалау.
Сабақ
кезеңде
рі
Кіріспе
Уақыт
7 мин
Мерзімі: 02.05.2013 ж.
Excel электрондық кестеде формуламен жұмыс жасай білуді қалыптастыру. Берілген түрлі математикалық формулаларды есептеуді
үйрету, мәліметтерді пайдаланып, әр түрлі жұмыс әрекеттерін орындауды үйрету.
Оқушыларды топқа бөлемін. Үй жұмысы «Бинго» ойыны арқылы сұрақ-жауап әдісімен сұралады. ДЖИГСО
әдісі арқылы жаңа сабақты меңгеру.
Функция шеберімен жұмыс істей алады.
Интерактивті тақта, суреттер, плакаттар, слайд, стикерлер.
Мұғалімінің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Оқушылармен амандасып жұп және тақ сандар
бойынша топқа бөлу.
Бағалау критерилерімен таныстыру (сабақта
оқушыларды топбасшылары смайликтер арқылы
формативті бағалап отырады)
Үйге берілген тапсырманы бекіту үшін «Бинго» ойынын
ойнаймыз. Ойынның шарты бойынша интерактивті тақтада
сандар берілген, әрбір санның артында сұрақтар бар.
Мұғаліммен амандасады.
Оқу – құралдарын түгелдеп,
бар назарын сабаққа
аударады.
Мұғалімнің
нұсқауымен жұп сан және
тақ сан деп аталады.
Қай оқушының саны
шықса «Бинго» деп айтады,
берілген сұрақтарға жауап
береді.
формативті
Ресурстар,
құралдар,
көрнекіліктер
Кеспе қағаздар,
презентайия
1 6 9 3 14 7 12
4 11 8 2 5 13 10
Тұсаукесер
2 мин
Кестеге формуланы енгізу үшін
қандай белгіні қояды?
Сұрақтар:
1. Excel- ді қалай іске қомасыз?
2. Электрондық кестеде қанша баған, қатр және бет
бар?
3. Формуланы енгізу үшін қандай белгіні қояды?
4. Кестеге қандай деректерді енгізеді?
5. Ұяшық адресін қалай табады?
6. Бағананы қалай үлкейтеміз және кішірейтеміз?
7. Кестеде қатар мен бағана қалай белгіленеді?
8. Деректерді қалай сақтаймыз?
9. Электрондық кестені кімдер және қандай мақсатта
пайдаланады?
10. Электрондық кесте деп аталу себебі неліктен?
11. Неге электрондық кестені кітапша деп атайды?
12. Электрондық кестеде бөлшек сандарды қалай
енгізеді?
13. Автотолтыру әдісін қалай орындайсыз.
14. Ұяшық дегеніміз не?
Жаңа сабақты ашу үшін электрондық кестедегі берілген
ұяшық адресі бойынша жасырын сөзді табу қажет.
Бір оқушы шығып жасырын
сөзді табу арқылы жаңа
сабақтың тақырыбын
жазады.
формативті
Презентация
02.05.2013 жыл
Сабақтың тақырыбы:
B2,E1,D4,E1,E4,B5,E1,D4,B2,F5
Негізгі
бөлім
Мағынаны
тану
Сергіту сәті
14 мин
6 мин
E3,A3,B2,E1,G1
C3,F2,D4,A1,G1,D2,A5,D2,A5,D4,B4
A
B
C
D
E
F
G
1
М
Ж
С
И
Е
Қ
У
2
Х
Д
З
Л
Ә
О
Ұ
3
Ң
П
Ф
Ю
Ө
Э
Щ
4
Ь
Ы
Ц
Р
К
Я
Й
5
А
Т
Ч
Ш
Ү
І
Ң
Оқушыларға жұптық жұмыс орындауға тапсырма беремін.
Жаңа сабақты жұп-жұптан бөліп топқа беремін. Олар оқып
шығады. Түсініп оқу қажет – 3 минут. Сосын оқығанын
қорғау. Қорғаған кезде барлық оқушы сөйлейді. Басқа
топтар мұқият тыңдап сұрақ қоюы қажет (баға береді,
кемшілік болса айтуы керек).
Оқушылар тапсырманы орындап жатқан кезде уйге
берілген эсселерді тексеріп өтемін.
«Мақал сөз мәйегі» ойыны. Ойынның шарты
информатикалық мақалдың өмірде қайсы мақалмен
сәйкестендіруге болатындығын табуы қажет.
1. Байт биттен құралады. (Теңге тиыннан құралады).
2. Вирустан қорыққан интренетке шықпас
(Шегірткеден қорыққан егін екпес).
3. Компьютердің жұмысы иесіне мәлім (Аттың сыры,
иесіне мәлім).
4. Веб дизайншының өз еркі сайтты қалай жасасада
(Қазаншының өз еркі қайдан құлақ шығарса).
5. Жігітті копмьютеріне қарап бағала (Жігітті досына
қарап бағала).
6. Бір ядролы процессор жақсы, ал екі ядролы одан да
жақсы).
Барлығы тапсырманы мұқият формативті
тыңдайды.
Постер,
маркерлер
Оқушылар мақалдардың
сәйкесін табады.
Презентация
Практикалық
тапсырма
11 мин
7. Антивирусы күштіні – вирус ала алмайды).
8. Күлсең ескірген компьютерге күл (күлсең кәріге
күл).
9. Компьютерде екі колонка, дауысы жер жарады (
Айдағаны бес ешкі, ысқырығы жер жарады).
Біз бүгінгі сабақтан алған білімімізді іс-жүзінде білу үшін
практикалық тапсырма орындайық.
Функция шеберін пайдаланыңыз
“Жұп сандар” тобы
1. 1....20 дейінгі сандардың қосындысын
табыңыз.
2. 1....20 дейінгі сандардың ішіндегі ең
үлкен элементті табыңыз.
3. 2,4,6...20 орта мәнін табыңыз.
4. У=sin2x функциясының мәнін табыңыз
“Тақ сандар” тобы
Оқушылар берілген
формативті
тапсырмаларды компьютерде
орындайды. Деңгейлік
есептерді дарынды және
талантты балалар
алғашқылар болып
орындайды.
Кеспе қағаздар,
компьютер
1. 2,4,6....20 қосындысын табыңыз.
2. 2, 4, 6....20 дейінгі сандардың ішінен ең
үлкен элементті табыңыз.
3. 1,3,5......19 орта мәнін табыңыз.
4. У=cos3x функциясының мәнін табыңыз
Қорытынд
ы
Рефлексия
3 мин
алдарына смайликтерді тастаймын өзінің көңіл-күйін
білдіретін смайликті алып, не үшін сол смайликті алғанын
айтады.
Оқушылар сабақтан алған
әсерін айтып береді.
Смайликтер
Бағалау
1 мин
Оқушылардың алған білімдерін жиынтық бағамен бағалау
Жиынтық
бағалау
Үйге
тапсырма
1 мин
§10.2 .
Алған бағаларын күнделікке
қою
Оқулықтағы тапсырмаларды
орындап келеді.
163 беттегі тапсырманы орындау
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа